Procházkova



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 81.144 (?) 
18.8.2022 8:28
Nono je problém pane Petře s tím, že vy to berete všechno jen na konzum. Ale já porovnávám z hlediska nejen konzumu, ale také přípravy povidel, pálenky a v menší míře zavařenin. Takže i Hamanova uplatnění najde a když ještě nebyla chycená šárkou plody byly chutově na úrovni Domácí velkoplodé, která zraje později.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.144 (?), 18.8.2022 8:31
Sušení jsem ještě vynechal. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 18.8.2022 14:56

To byl příběh ze začátku století, kdy kralovala Čačanská lepotica, Čačanská najbolja a Stanley. V prodeji byla i Gabrovská, Hamanova a Domácí. Například nejprodávanější byla Čačanská najbolja, protože byla největší. Takže lidi by Vám s Topgigantem dneska "utrhali ruce", protože jdou po velikosti plodů jako "slepice po flusu". Tenkrát už měl velkopěstitel zasazené Hanity, byl u vytržení, ale mně tenkrát nějak zvlášť neohromila, až později. Z Hamanovy byl tenkrát zklamán. Zasadil jich desítky a nakonec je všechny přerouboval. Domácí je holt Domácí, nikoho žádnou její náhražkou neoklamete. I ten velkopěstitel má nějaké chuťové buňky, nejenom vidinu zisku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 18.8.2022 15:35

Mně velkopěstitel a školkař tehdy doporučil Hamanovu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 18.8.2022 17:26

Tady na Valaššku je Hamanova první odrůdou na které si opravdu pochutnám.Jako klon Domácí se hodí úplně na všechno (povidla, pečení,kompoty, slivovice).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.8.2023 10:23

Pane PP, jak jste na tom s "Procházkovou"? Moje poslední plody jsou již o něco lepší, než ty v minulém roce. Jsou aromatičtější, švestkovitější. Zdá se ale, že mají ještě rezervu. Nebo se možná pletu. Podle atlasu popis opravdu hodně odpovídá Montforské slívě, kterou Bulhaři křížili s Domácí švestkou (Gabrovská). Poznáme to, až rouby pravé Montforské přinesou první plody. Na listech samozřejmě příznaky šarky, jak jinak.   . 

Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 17.8.2023 11:56

Procházkovy jsou zatím jak šutr. Snědli jsme Katinky a ostatní začíná modrat, ale k jídlu to bude tak za deset, čtrnáct dnů. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika