Předčasné modrání plodů švestky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 112.58 (?) 
17.7.2014 17:24

Jakou mám odrůdu bohužel nevím. Počasí tady nebylo nic moc, teplo jen pár dní v červnu a až teď. Vody spadlo málo. Já zalívám tak dvakrát týdně pod oba stromy, no nechám hadici téci tak 20 - 30 minut. Kolik to je vody to skutečně nevím, ale když skončím, tak je pod stromy povodeň. o voda je asi tvrdší, ale to už se dostáváme snad do detailů, které by měli ovlivnit opad plodů minimálně. No uvidím co dál, snad na těch stromech něco zůstane. Jestli poznáte odrůdu, budu rád, pošlu foto. Zraje tak 2., 3. týden v září, alespoň vloni tomu tak bylo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.43 (?), 17.7.2014 20:41

Co dusík? Stává se, že při jeho nedostatku se plody snaží předčasně dozrávat, opadávat a slupka rychle ztrácí zelenou barvu. Značná zálivka může dusík vyplavovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 17.7.2014 21:14

Tak to by mě nenapadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 18.7.2014 21:48

U peckovin mi předčasně dozrávají plody, které jsou  (i nepatrně) napíchnuté nebo co rostou na poškozené větvi. Ale obvykle opadnou až vyzrálé, byť menší. Teď už sbírám sladké ranné švestky se stopami napíchnutí nebo kapičkou pryskyřice. Mezi nimi jsou i malé tvrdé (propad), které vyhazuji. Ve zralých napíchnutých švestkách není parazit a dají se jíst. Odešel asi dřív než plod dozrál. Je to tak každý rok, ale nezjišťuji, jak se původce jmenuje ani kdy by se mělo proti němu stříkat. Pozdnější a hodnotnější Stanley pološvestky stříkám v květu nebo při odkvětu mospilanem a propad to snižuje. Tam jsem identifikoval obaleče švestkového. Těším se na první napíchnuté broskve, které už brzy dozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.173 (?), 20.7.2014 11:52

Mame take s timto modranim problem asi nejvice na Toptaste, co doporucite?..jaky postrik,..jinak pekna uroda od Stanley letos...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 22.7.2014 10:23

Tak už plody pomalu přestávají opadávat, už bylo na čase. Dnes jsem posbíral asi 10 ks pod dvěma stromy. Tak snad je to už zažehnáno, i přesto zůstalo na obou stromech více než loni, tak snad už žádná pohroma nepřijde.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 6.8.2015 14:36

Letos to vypada, ze doma svestka kompletne spadne..to same u gabrovske predcastne modrani svestek, sakra, chytly je i toptaste, tophit se drzi..

ty jom u jednech lidi u nas jsem videl prekrasne zaplozenou svestku ma kazdorocne neskutecne moc plodu, o jakou odrudu jde nevim, lae asi to bude skora a zadny propad, vsechny plody budou ke sklizni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 6.8.2015 14:48

Předčasné modrání a zasychání plodů je letos v důsledku sucha časté. U nás tím trpí zvláště stomy Gabrovské, mají množství plodů, ošetřovali jsme proti pilatce, ve výsledku tam stejně nebude nic, či minimum. Všimla jsem si, že různé odrůdy na sucho reagují různě. U některých jsou plody malé, jiné je pustí. Na zalévání stromů nemáme ani vodu ani lidi. jsem ráda, že mohu zalít nějakou zeleninu, borůvky a skleník.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 6.8.2015 14:52

Tak to si muze clovek overit, ktere odrudy vice zalevat v obdobi sucha a ktere sucho snesou vice... letos jak to vypadalo skvele zadna pilatka pomalu zadny obalec, tak zasrane sucho nam porese uroduangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 6.8.2015 15:17

U mě taky.Menší stromek gabry nasadil hodně slušnou úrodu, a plody předčasně modrají, scvrkávají,poté opadávají.Zalíval jsem.Stromek mám na broskvoňové podnoži od p.Kubacky.Roste slabě, což se mi velice hodí.První velká úroda, teším se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika