Praskají švestky



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
28.8.2014 22:37, zobrazeno: 4542x

Po deštích v posledních týdnech popraskalo mnoho plodů na stromech. Mnoho plodů taky decimuje monilie. Co je divné - nejsou to ty stejné. Tedy prasklé plody nehnijí a ty hnilé nepukají. Snímky jsou ze stejného stromu Bluefre.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 28.8.2014 22:45

Zatímco velkoplodé Jojo zatím nepraská, ani Hanita né, tak plody velkoplodé Čačanské rodné praskat právě začaly,a začaly první plody padat.Během minulého týdne,ještě před praskáním plodů,mezi dvěma dešti na vysokém žebříku provedl dva postřiky Horizonem proti monilii, pomáhá to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.8.2014 22:53

U mě Jojo praská, Hanita taky, i Stanley, Bluefre, Topking. Odolávají Wangheimova, Těchobuzická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 29.8.2014 7:22

Poprvé jsem viděl trochu prasklé švestky vloni (Elena, místní šv.), do té doby nikdy. Letos zatím nic, málo tu prší, je docela sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 14.9.2014 13:42

Po neustalom daždivom počasi začala praskat slivka Toptaste ostatne sa držia, aj to len niektore plody do ktorych hned nalietavaju osy a včely.

Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 14.9.2014 14:08

A jak jseš, Milane, spokojen s kvalitou Toptaste? Nedávno jsem dával ochutnat sousedovi Toptaste a Stanley a překvapivě mu chutnal více Stanley. Toptaste se mu zdál moc sladký. Ale podle mě to nebylo tak strašné. Naopak člověk může být rád za nějaké ty cukry v Toptaste, protože díky počasí cukry chybí. V Tophitu, Presidentu, Joju, ale i Eleně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 14.9.2014 14:28

Toptaste je unas najoblubenejšia slivka, všetky zname mojej ženy aj s detmi si radi na nej pochutia.Aj ostatne odrody čo mam su vyborne napriklad z česka poslana Nova durandzia je nejaka ina odroda ale ja som snov velmi spokojny, nechyta moniliozu chutovo dobra nieje tak sladka ako Toptaste pekne plody nepraska pozri foto.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika