O co ještě doplnit seznam odrůd?



Stránky: 1,  2   
host - 208.13 (?) 
31.8.2015 23:40, zobrazeno: 6912x

Dobrý den, koupil jsem v nadm. výšce 600 m na Vysočině louku orientovanou jižně, na kterou chci vysázet cca 100 ks stromů, zejména švestek, zejména na slivovici a konzum-prodej. Dal jsem dokupy seznam, i za pomoci info zde na foru, tady je:

Katinka, čač. lepotica, chrudimská, gabrovská, hanita, stanley, Tuleu gras, toptaste, durancie, vaňkova, valjevka, těchobuzická, prezenta.

Co byste ještě doplnili, popř. vyřadili? A proč? Místa mám dost a jsem spíše takový sběratel odrůd.

Dále bych Vás rád poprosil o radu ohledně hrušek, cca 5 stromů, na hruškovici a konzum, nemusí být až tak moc na uskladnění, chuť má jednoznačně přednost. S hruškami nemám žádné zkušenosti, proto žádám o radu.

Děkuji.

Jo a v seznamu mi chybí domácí velkoplodá, a to proto, že již 7 vzrostlých stromů mám na své zahrádce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 208.13 (?), 1.9.2015 0:01

Ještě jednou já, při přepisování jsem udělal chybičku, samozřejmě chrudimská=vaňkova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 1.9.2015 7:08

Presenta - pozdní odrůda, může být u Vás problém s dozráváním;

Těchobuzická - pozdní vstup do plodnosti;

Č. lepotica - v této poloze nemusí být úplně chuťově O.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 1.9.2015 8:57

Na vysočinu patří i Wangheimova a Viktorie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.199 (?), 1.9.2015 21:50

a vidíte, Wangheimovu jsem zapomněl. S Viktorií jsem ještě neměl čest se setkat ani ochutnat. Děkuji za reakci. Co ty hrušky, poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 1.9.2015 22:03

U hrušní budete asi muset počítat s důkladnou ochranou proti rzi hrušňové, pokud z nich něco budete chtít mít... Alespoň u nás je s tím problém a říká se, že je promořená celá republika  sad.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.199 (?), 1.9.2015 21:53

Ano, máte pravdu, presenta dozrává pozdě, ale vzhledem k orientaci svahu si myslím, že to zvládne, popř. když přejde mrazíky, tak to do slivovičce vadit asi nebude :c)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.9.2015 22:39

Když mrazíky přejdou v době, kdy Presenta ještě nebude zralá, tak to slivovičce vadit asi bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.85 (?), 6.9.2015 13:13

Tak jsem si ještě prostudoval Vaši připomínku k době dozrávání Presenty, žil jsem v přesvědčení, že dozrává 2 týdny po Domácí, ale dle internetu to je spíš měsíc, což by ovšem už asi byl problém i přes dobrou orientaci pozemku. Takže díky za upozornění. Jednu Presentu přesto vyzkouším, ale na myšlenku ji vysázet ve větším počtu zapomenu. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.146 (?), 6.9.2015 17:12

PRESENTA u Vás určite nedozreje, zasaďte si ELENU, dozrieva zhruba 5-10 dní po domácej, minulý rok bola u mňa v 310 m.n.m zrelá 6.9.ale to bolo všetko zrelé o dva týždne skor-dřiv, normálne dozrieva 20.9. Je to veľmi chutná slivka okrúhleho tvaru, sladká,ide horšie od kostky-pecky, na pálenie ideálna odroda, na podnoži myrobalán má najvyššiu plodnosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika