Malvazinka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?) 
7.2.2010 22:35

Já mám na zahradě dvě švestky domácí. Jedna zraje asi o 10 dní dříve, než-li ta druhá. Ta pozdější býva každý rok úpně obsypána úrodou tak, že o ni mívám až strach, že to vevydrží a ulámou se větve. Ta co zraje dříve ta má spolehlivě každý rok také velkou úrodu. Co se pilatky týká, tak ta dřívěji zrající má napadenou tak 1 švestku z 30 a ta co zraje později nebývá červivá skoro vůbec - když řeknu, že je napaden každý stý plod, tak to pilatce dost nadržuju :-). Tyto moje dva stromy vůbec ničím nestříkám a také jsem je nikdy nehnoji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 7.2.2010 22:56

Červivost švestek způsobuje obaleč, nikoli pilatka. Následkem napadení pilatkou bývá propad holiček (odkvetlých květů). 
   Zdravé a plodící stromy Domácí švstky Vám upřímně závidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.17 (?), 7.2.2010 23:03

Též závidím úspěch při naprosté absenci boje proti pilatce. Je to jistě polohou místa pěstování.  Polabí je pilatkou zamořeno, na Vysočině praskají větve pod úrodou bez postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 8.2.2010 6:55

Zdravé modré ovoce i jádroviny je rovněž v podhůří Chřibů.Zdá se, že škůdci mají rádi teplejší údolí větších řek.Drsnost hor jim nesedí.  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 8.2.2010 9:49

Mam na zahrádce 5let stromky Althanova, stenly,čač.lepotica, wazonova,čač.najbolija, malvazinka.Stenli a čač.lepotica plodí jako blazni, u stenli sklon k monilioze altanoa loni obalena zdravymy plody a jak dozravaly začínnaly je naštěvovat mravenci.Malvazinka měla jen tři plody a neuhlídal jsem to a spadly. Althanova je vzrustem 2x větší než ostatní stromky.Uvažuji o Qullinské neboOntario další varijanta Kometa neboNajdona. Mate s některýmy z nich skušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 8.2.2010 13:53

Zvažte, jestli stihnete všechny ryngle a slívy spotřebovat. Nezatracoval bych klasickou Zelenou renklódu, je asi ze všech nejsladší (kdyby měla nadúroda skončit v kvasu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 8.2.2010 14:38

Já bydlím na úpatí Krušných hor pár km od Ústí nad Labem.

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 8.2.2010 16:16

Děkuji za odpovědi zelenou renklodu nechci míval jí otec pokud jde o množství urody tak toho se nebojív každy rad s přízněnych duší je obdarovan takovymi plody zahrady a  vnučka volá hura děda ovoce a přebytky vezme ostatním děrem do školky a mužou se utlouct. Mam tady místo ještě na dva stromky tak uvažuji o Ontario nebo Quallinská.popříp.některe z jap.slivoní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 30.12.2010 14:04

Malvazinka foto



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.228 (?), 2.8.2015 20:30

Dozrály první Malvazinky - zdá se mi, že mají letos méně cukrů, uvidím u plodů za týden. Možná je to i značnou úrodou, příště asi nechám trochu více prostoru pilatce.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika