Jarní řez slivoně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?) 
17.4.2015 20:03

Taky pockam az do kvetu mame 3-5.lete stromky svestek..snad uz na duranzii budou nejake plody, kdyz ma 5.let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 107.244 (?), 19.4.2015 20:51

Po zhléhnutí obrázku stromků, bych doporučila vystřihat větve vedoucí do koruny stromku a jiný řez bych neprováděla.Maximálně ostatní větve skrátit o 1/3.Koruna stromu je pěkně založená.Řez už měl být provedený, ale může se provést i ted.Přeji vám dobour sklizen :)
Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 28.4.2015 19:41

Pane Vladimíre, tak jak jste pořídil? Pochlubíte se nám? Já osobně jsem velice zvědavý, nakolik jste pozměnil přístup k řezu. Znovu jsem se na tu ukázku díval, a fakt je to hezké, jen příliš hluboké, skoro jako při řezu po přesazení = pro ten strom totální nářez. Taky mě napadlo, když chcete stromy menší, řežte je později, až trochu na jaře zazelenají, a taky se dá v létě zaštipovat konce letorostů (ne moc hluboko), a to se ten strom taky víc rozvětví a míň roste. To bych však nedoporučoval na prodloužení kosterních větví (nevím, jaké následky by to mohlo mít), ale třeba někdo zkušenější ví, a třeba je to i bez problémů. Totiž během té vegetace se snáze tvaruje, můžete každé větvičce "poradit", kolik a kam má růst. Zrovna včera jsem se dočetl ZDE, že je dobré zaštipovat silněji rostoucí obrost, z důvodu, jaký uvádíte: "že je lepší, když je ovoce na starším silnejším dřevě kosterních větvích než na koncích ročních letorostů". Tedy provádí se to během vegetace zaštipováním konečků, né v předjaří zmlazovacím řezem ;) No ale abych tady jenom nepoučoval, sám jsem zvědavý, co letos bude z těch mých stromů, na kterých provádím různé experimenty (prozatím experimenty, je to prostě uplatňování teorií v praxi :D a spousta větviček naplánovaných na Zahnův řez, a DSR, takže to vypadá všelijak)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika