Dotaz



host - 241.42 (?)
3.12.2006 18:37
Díky,ja jsem si to myslel
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Hrbata - (1), 16.11.2006 12:38, zobrazeno: 4488x

Zasadil jsem ovocny stromek na misto,kde nekdy pred tim zrejme byla slozena skvara.Vse tomu nasvedcuje,a tak mam obavy,jestli se ten stromek ujme,aby se nedostaly nejake toxicke svinstva v budoucnu do plodu.Je to mozne?Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 30.11.2006 16:29
Bohužel tomožné je. Do stromku se mohou dostat např. těžké kovy. Lepší je vykopat hodně velkou jámu a šváru nahradit zeminou. Podobně není dobré hnojit popelem z uhlí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.42 (?), 3.12.2006 18:37
Díky,ja jsem si to myslel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.73 (?), 8.3.2008 8:47

Mám dotaz,

už 3 roky máme švestku Čadská /snad se nemýlím/, zatím měla vloni jen 3 květy, plody neudělala. Co sní??? Vyčkat že se vzpamatuje a začne rodit, nebo vykopat a dát jinou? Poradíte?

Stejný problém máme s jabloní GOLDEN DELICIUS. Je v zemi už 4 roky, zatím měla třeba vloni 6 jablk, která záhy začala hnít.Ještě jsem ani nestihla ochutnat, jaká je. Poradíte?

Oba stromky jsou zasázsny kousek od kompostu /kravského/.

Děkuji za odpověd.         MILKA.F@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 77.39 (?), 8.3.2008 12:18

Co je to kravský kompost sice nevím, ale tuším, že poblíž bude zdroj statkového hnojiva, z něhož mohou stromy čerpat nějaké ty dusíkaté živiny. To lze poznat podle barvy listů a bujnosti růstu.  I předčasné hnití Goldenů tomumůže napovídat.
Nebuďte netrpělivá, 3 - 4 roky není mnoho, stromky se rozplodí.  
    Švestka se nejspíš jmenuje Čačanská (+...). V Čadu se švestkám příliš nedaří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika