Co je to za švestku?



host - 48.251 (?)
15.7.2014 17:36
Ještě musím upřesnit tu velikost plodu, švestky jsou sice větší ale rozhodně ne jako slepičí vejice, to zkreslil fotoaparát.Přidám reálnější foto. R.F

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 48.251 (?), 15.7.2014 17:36
Ještě musím upřesnit tu velikost plodu, švestky jsou sice větší ale rozhodně ne jako slepičí vejice, to zkreslil fotoaparát.Přidám reálnější foto. R.F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 15.7.2014 17:52

Moc pěkné, lákavě vypadající švestky. Zajímalo by mě taky, co jsou zač. Do Jaroměře nemám daleko, přijedu okoštovat. cheekysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 231.34 (?), 15.7.2014 21:18

Začíná mi zrát nějaká čačanská. moc jich není, jen na špičkách kam nedosáhl přízemní mrazík. Jsou větší než slepičí vejce. největší zatím prům.5cm, délka 8 cm. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 15.7.2014 21:29

Patrně Č. raná, ta je z nich největší a v tuto dobu může dozrávat. U nás ještě tedy ne, ale loni byly nejen velké, ale kupodivu i sladké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 15.7.2014 21:45

Ve vlákně Čačanská raná máte i nějaké fotky pro porovnání. Mně zvolna vybarvují, ale to už i nějaké Katinky. Některé plody Čačanské rané jsou napadány moniliovou hnilobou, ale nevím z jakého důvodu. Uvnitř žádní škůdci nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.21 (?), 31.7.2014 15:49

Soused má na zahradě švestku, říká jí "bosenská", je to již starší strom, cca 50 let. Přinesl mi v košíku, tak jsem toho využila a přikládám fotky  :-))   Lída







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 31.7.2014 16:09

Vypadá to na zcela jasnou Čačanskou lepotici, podle vzhledu i podle doby zrání. Třeba ten strom ani tak starý není. Ochutnejte a poznáte to. Chuť lepotice už zná snad skoro každý. Vždyť se dají všude koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.21 (?), 31.7.2014 16:22

Podle fotek na netu máte, p.Petře, pravdu. Chuť lepotice z obchodu neznám, u ovoce si vždycky počkám na to své, a švestky mám zralé až v září. Chuťově se ale Hanitě a Tuleu Gras rovnat nedá.  Díky Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 31.7.2014 16:35

Podle fotky se švestky poznávají obtížně (koneckonců i podle ohmatání a ochutnání). Nicméně ta lepotica je pravděpodobná, protože z těch jugoslávských švestek je nejznámější a nejčastěji pěstovaná (Čačak je od hranic s Bosnou a Hercegovinou nedaleko). Dužina lepotice je u nás v tuto dobu stejně zelená jako na obrázku, zatímco Čačanská raná ji má zlatožlutou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 31.7.2014 17:57

Zelená dužnina zůstává u Čačanské lepotice snad jako u jediné známější odrůdy. I u Katinky alespoň částečně zežloutne. Jestli se to stoprocentně zakládá na pravdě se můžeme přesvědčit už letos a to u samotné Čačanské lepotice. Troufnu si prohlásit, že chuť lepotice, rané, najbolji a nakonec i chuťově vybočující rodné, bych poznal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika