Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jak jsme se už odchýlili od tématu, a ač jsem myslím si, že jsem bezkonfliktní člověk, tak jakákoliv podpora masivního pěstování řepky mně vždy neskutečně vytočí!!!
Myslím si, že větší devastace kvalitních zemědělských půd a krajin snad ani nemůže existovat!
No, ještě stavby cizích montoven nebo našich satelitů hypotečně podporovaných  - králikáren", atd.  na úrodné zemědělské půdě.
Proč se vždy v takových případech raději nevybírají, když už to musí být, půdy k zemědělské výrobě méně vhodné?
*
K řepkovému medu ať si udělá každý názor sám. Jen bych rád upozornil, že není správné ho zaměňovat s medem květovým - nektarovým. Pokud mají včely v dosahu kvetoucí řepku, o nic jiného nemají zájem. Tvrdit, že v době masivní snůšky z řepky sbírají nektar i z jiných květů je absolutní blbost! Je to vždy "jen řepkový med", který většina konzumentů odmítá a já bych se styděl ho někomu i "jen" darovat...
*
Na druhou stranu tzv. med lesní, tolik žádaný, vzniká tak, že červci, mšice a podobná havěť saje mízu z listí a jehličí stromů a díky jejích trávení a metabolismu vylučují, (serou), sladké výkaly které po nich včely sbírají...
*
A teď si vyberte...
(Ale ještě jsou medy květové, většinou jarní a jen z nektarů)
*
Omlouvám se za psaní hodně od původního tématu, ale nedalo mi to...


Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika