Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den. Prosím o radu. Na podzim jsem na zahradě sadil 3 stromky Tuleu Gras, k tomu dvě meruňky Velkopavlovickou a jabloně odrůd Topaz a Svatava. Na jaře jsem všechny stromky zastřihl, měly pěkné výhony. Pak jsem kontroloval jejich posazení - tedy jak vysoko je roub nad terénem a rozhodl jsem se všechny posadit výše. Vše jsem dělal opatrně, abych nepoškodil kořínky. Po takovém jarním přesazení se mi nezdálo, že by stromky měli nějaký problém. Problém nastal po několika týdnech a týká se 2 slivoní, 1 meruňky a jabloně Svatava. Slivoním hnědnou až černají listy a vadnou, meruňka je povadlá a jabloni listy hnědnou. Stříkal jsem Horizonem a Dithanem proti rzi a Zolonem proti hmyz,  ale začínám mít podezření, že jsem stromky při jarním posazení výše přehnojil Cereritem. Pokud to tak je, co byste mi doporoučovali zkusit? Vyměnit hlínu po stromkem? Nějak neutralizovat hnojivo nebo to nechat tak, a počítat se ztrátami? Momentálně si myslím, že jedna slivoň už to má za sebou, tak bych rád zachránil druhou a pak meruňku a jabloň. A nebo - je to vůbec způsobeno přehnojením? Jak by se mělo u takových stromků přehnojení podle Vás projevit? Děkuji.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika