Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Letošní ovocná sezona je v dozrávání ovoce ve velkém skluzu.Na různém ovoci se to projeví v různé délce spoždění.Například teprve nyní jsem obral ještě zelenkavé plody hrušně Isoldy, které měly být vhodné ke sklizni začátkem srpna.Ještě ke konzumu nejsou.

Já si nejvíce pochutnávám stále ještě na výborných plodech Katinky.V tuto dobu to je nejlepší ovoce na zahradě.Už jich je na stromě poskrovnu, ale zaplať pánbůh, že ještě jsou, protože jiné druhy modrých peckovin jsou ještě nezralé.Nyní plody Katinky vykazují vysokou míru cukrů, s přiměřeným množstvím kyselinky, a jsou velmi švestkově aromatické.Je to nejlepší ovoce.U nás si nikdo nevšímá hromad napadaných letních jablek pod stromy, které se kazí, a budu muset je nějak spracovat-asi určitě na mošt.I vysoce kvalitní odrůda Discovery, která letos ukázala pár kvalitních plodů, pohořela ve stínu vysoce zářicích medově chutných plodů Katinkycheeky.Po ní mám ale v dozrávání švestek malou mezeru.Jablka nepálím, protože mě jablkovice nechutná, a slivovice mám dost.Na Zelené reklodě si moc nepochutnám,přestože plody vykazují v tuto dobu vysokou kvalitu.Marná sláva,nejsou pro mě tak atraktívní,jako malé modré švestičky-jednohubkylaugh.Proto ZR suším na zimu, kdy příjdou sušené plody vhod.Na sušení se moc nehodí, ale jde to.Celé sušení jedné várky trvá asi tři dni v kuse.Sušička je napojená na extra  zásuvku s jen "nočním proudem".

Někomu nyní nechutnají plody Tipaly, nebo Čačanské rodné, a není se čemu divit, i mě by nešly moc pod nos.Vždyť jsou ještě málo zralé!!!Největší chuťovou hodnotu lze z plodů dostat, když jsou přezralé, ale já to musím opakovat neustále, protože se vždy najde někdo, kdo konzumuje modře vybarvené dobře narostlé plody, a myslí si, že se odrůda nehodí.angryZrovna dnes jsem ochutnal tři padané plody Čačanské rodné, a vůbec mi nechutnaly.Měly zelenou dužinu, byly kyselé s doprovodnou trávovitou dochutí.Jejich čas teprve přijde.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika