uštípané vršky rostlin



skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?)
14.10.2009 23:12

Tomu pejskovi by to posolení ani tak nevadilo, ale rostlinám a celkové struktuře půdy. Zasolením byste zničila půdní mikroorganizmy, které dělají půdu živou. Všimněte si chodníků, kde se solí a jak vypadá jejich travnaté okolí. A že pro slimáky není nic vysoko jsem se přesvědčil letos, kyž mi vyžraly broskve na stromku na větvi ve výšce drátěného plotu (150 cm) porostlého břečťanem.

A co dámy Lucie, Simono, Jarmilo, Katie, Zdeňko a další?  Sezona je za námi a mohli bychom se podělit o zkušenosti s okusováním vršků rostlin. Napište kdo co zjistil, nebo přistihl pachatele.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 10.6.2009 7:01

Ne ptáci, pane Skálo, ale kosi. To je rozdíl. Kos není pták. Je to žravá, podlá a vychytralá opeřená obluda, která je zoufale přemnožená a pustí se do všeho. Obvykle nepřeju nikomu špatné zkušenosti, ale zkušenost s kosy Vám přeju. Zvláště pikantní je to, když začnou zrát jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 10.6.2009 22:50

Souhlasím s vámi. Měl jsem jahody přikryté sítí a přes to si k nim našli cestu v místě, kde síť jen trochu nepřiléhala k zemi.  Zajímavé je, jak městští kosové si dovedou zařídít krmení vylétnuvších mláďat. Ráno asi tak v pět hodin, kdy město ještě spí, sedí řada mladých na plotě a staří létají jen do záhonu jahod a zpět. Na vesnici, kde máme u babičky větší množství jahod, se jich kosové nevšimnou. Tam je mnohem horší špaček. Máme několik stromů třešní a jejich uchránění pro minimální sklizeň je adrenalinová záležitost. Uvažuju o tom, zda třešně vůbec nezlikvidovat. Hejno špačků jako černý mrak při vyplašení se jen nadzvedne a zapadne na druhý strom. Zatímco v tichosti jim napomáhají kosové, sojky i strakapůdi. Tato havěť se nevyplaší žádným hlukem, ani přítomností člověka pod stzromem. Prostě mají hlad, tak se žíví. Na kosy jsou metody, které tady ale nemůžu napsat. Jsem myslivec a na datla bych ani nenamířil, ale sojky přímo nenávidím, když vím jak dovedou chytře vyplenit hnízda drobných a zahradě užitečných pěvců. Tak nezoufejte. Ale stejně nevěřím, že by kos žral poupata afrikánů, nebo růží. Těch škůdců bude určitě víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 26.6.2009 17:05

Musím se vrátit k už zapadlé diskuzi. Dneska jsem zjistil jak slimáci ženě vyplenili truhlík osázený afrikány a vzpoměl jsem si na podezření na ptáky. Našel jsem nejen ohlodané lodyhy, ale i poupata před vybarvováním, ukousané včetně částí listů. Taky bych podezíral jiné škůdce, ale ti slimáci se tam bezpečně podepsali svým slizem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.34 (?), 13.10.2009 11:29
Prosila bych taky o radu. Mám stejný problém, uštípané vršky kytiček:(Vždycky se tak těším, až vykvetou, ale bohužel nemají šanci. Ukousnuté nebo uštípnuté už byly chryzantémy, afrikány i drobná růžička. Zajímavé je, že na stejném malém záhonku (je to spíš ohraničený ostrůvek) je i jiná chryzantéma, ale je na vysokém stonku a na ní je spousta poupat nedotčených. Proto zatím podezírám asi slimáky, protože to může být pro ně vysoko. Na rozdíl od příspěvků ostatních mi ale květy na záhonu zůstávají. Jsou úplně rovně uštípnuty a květ leží vedle. Jen z afrikánů nezůstává nic a na těch najdu občas i sliz. Může to slimák ale takhle "ukousnout" a nechat květ? Nebo je to jiný škůdce? Co z toho má když to jen ukousne a nic nesežere? Srnky se k nám dostat nemůžou (jsme v zástavbě RD ve městě), podezírala jsem našeho malého pejska, ale ten to taky není, ptáci nevím. Co se týče slimáků, když najdu (většinou ale jinde), sypu solí, ale chtěla jsem se zeptat, dá se třeba preventivně posolit hlína? Neuškodí to nějak kytičkám? Nechci používat nic chemického právě kvůli pejskovi. Moc děkuji za rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 14.10.2009 23:12

Tomu pejskovi by to posolení ani tak nevadilo, ale rostlinám a celkové struktuře půdy. Zasolením byste zničila půdní mikroorganizmy, které dělají půdu živou. Všimněte si chodníků, kde se solí a jak vypadá jejich travnaté okolí. A že pro slimáky není nic vysoko jsem se přesvědčil letos, kyž mi vyžraly broskve na stromku na větvi ve výšce drátěného plotu (150 cm) porostlého břečťanem.

A co dámy Lucie, Simono, Jarmilo, Katie, Zdeňko a další?  Sezona je za námi a mohli bychom se podělit o zkušenosti s okusováním vršků rostlin. Napište kdo co zjistil, nebo přistihl pachatele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika