Slimáci



host - 233.105 (?)
7.10.2010 2:36
Já už se těmto návodům jen směju.Solení, sbírání,trávení, jehličí,afrikáni, atd mám taky zasebou.Domluvili jsmese se sousedem, koupili hlístice a 100% účinost.Stačilo menší balení na 20árů.Máme pozemky na sever pod kopcem a ktomu potok.Nebyl problém nasbírat kbelík slimáků deně.Např.dnes jsem neviděl ani jednoho.My jsme 2 kbelíky slimáků naočkovali a pak rozházeli, asi je to nejlepší.Nevíte jestli hlístice přezimují?Zdravím P.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 19.8.2013 11:18

To je známá věc ale kolik zahrádkářů to takhle může řešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 29.5.2014 7:02

Hmmm, to se opravdu vyplatí objednat v Německu 2kg za 500, když si můžete objednat 2kg za 380,- v Čechách... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 29.5.2014 7:15

ten Ferramol se da koupit i u nas jako v zahranici, nemluve o drahem dovozu, mnohdy se bojim, ze neadaptovane rostliny tady neporostou, take to chce kupovat rostliny primo u pestitelskych zahradniku, ne u zahgradnich center co maji vydlazdeno a maji akce na bylinkove dny atd...!centra typu Zahrada Lysý či Chládek v Praze urcite vse prekupuji a je to na cene znat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.36 (?), 5.9.2010 8:37

dobrý den moje babička je sbírá okolo 10h večer a pak sice nerada, je posype solí a je to velmi účinné jednou jich nasbírala na dvouch místech118 (na kompostech)všechny je vysbírala do takové misky (když si koupíte rakvičky a sníte je tak to do toho dávejte ty slimáky)a nalila trošku vody posolila hooodně a rychle to účinkovalo a taky si do zahrady rozmístila petláhve poodstřihlé a nalila do nich pivo tak se jich také začala hodně zbavovat, nebo před vrata od zahrady dejte 2 pet láhve s pivem na rohy a jestly máte sousedy na bocích tak jim poradte to samé a začnete se jich zbavovat mnohem více, a před zahradou můžete solit solí i zem ale s mírou (pokud vám tam neroste okrasa) VAROVÁNÍ: neházejte slimáky do vody vracejí se, nesolte nic na zahradě (květiny atd...)protože by vám tam už nic nevyrostlo. KIKATOMKOVA@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
French - (21) - 251.159 (?), 30.5.2014 23:32

Používáme modré granulky proti slimákům a také chodíme sbírat. Ale teď jsem se dočetla, že i když na obale je napsáno, že neškodí domácím mazlíčkům, tak někteří chovatelé píší, že se pes může otrávit už z jedné granulky. Nemáte o tom někdo víc informací? Dnes jsem poprvé rozházela granule po zahradě a pes je dosti očuchával, i když mě neviděl jak je házím. Raději jsem ho byla teď zavřít do kotce, ale dostala jsem strach, aby se neotrávil a nebo nedejbože něco horšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.105 (?), 7.10.2010 2:36
Já už se těmto návodům jen směju.Solení, sbírání,trávení, jehličí,afrikáni, atd mám taky zasebou.Domluvili jsmese se sousedem, koupili hlístice a 100% účinost.Stačilo menší balení na 20árů.Máme pozemky na sever pod kopcem a ktomu potok.Nebyl problém nasbírat kbelík slimáků deně.Např.dnes jsem neviděl ani jednoho.My jsme 2 kbelíky slimáků naočkovali a pak rozházeli, asi je to nejlepší.Nevíte jestli hlístice přezimují?Zdravím P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.105 (?), 7.10.2010 3:06
Ještě dodám, že hlístice učinkují poznáte podle šedo-bílé barvy slimáků.Aspoň si to myslím, protože než zmizeli tak se takto přebarvili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.163 (?), 7.10.2010 7:02
Já jsem včera taky neviděl ani jednoho, a bez hlístic. Možná to bude tím že je na ně zima! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.201 (?), 26.1.2011 1:17

Bohužel hlístice nepřezimují musí se znovu každý rok nasadit ale je to k ničemu pokud to děláte sami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.201 (?), 26.1.2011 1:32

Jinak slimáci jsou zrcadlem člověka, podle mě nám tím příroda ukazuje přemnožení lidské rasy a to jak člověk vše ničí. Za množení si slimáků můžem sami, dřív každý dům měl hospodářská zvířata dnes už jsou jen okrasné zahrady a to je pro slimáky jak dělané. Pokud se do likvidace nezapojíme všichni nezbavíme se jich.To že vy je třeba likvidujete nestačí, slimák se za noc přemístí až o 50m.tak že ty co zlikvidujete od souseda zas příjdou jiný :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika