Skalka - ničení skalky škudcem



host - 4.206 (?)
24.7.2010 0:02

Samozřejmě, že to není slepýš, nemá čím hrabat. My máme na zahradě letod zřejmě zmiji, nevím to jistě, ale NĚCO kouslo manžela, pak jsem našla umírající myš, kterí do druhého dne zmizela, pak se po zahrádce motal jakoby opilý krtek. Manžel se teda nemotal, ani neumíral...

Jsem ráda, že ji máme, prostě přírodě dáváme hodně zabrat a já jsem ráda za každé zvíře. Kecám, krtka ne, ani ty hraboše, ale ta, která mi pomáhají, vítám.

K té skalce - už tu někdo psal totéž a dával vinu žábám. byly tam názory, že by to mohl být hryzec nbo hraboš. Žáby máme ve skalce taky, ale žádnou škodu nepáchají, naopak zřejmě likvidují slimáky. Ty totiž, na rozdíl od mnohých jiných, máme minimum.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 8.42 (?), 23.7.2010 12:34, zobrazeno: 3301x

Na zahradě jsem si udělal skalku. Dalo to dost práce a stálo to docela i dost peněz. Při stavbě skalky jsme jen tak okem zahlédli docela pořádného slepíše, ale že je neškodný, nic jsme proti němu nepodnikli. Ale byla to chyba. Teď, když je skalka hotová, tak každý den chodím a skalku upravuji, mám jí rozvrtanou, rostliny jsou poničené od kořínků, no prostě docela spoušť. Hrozně mě to mrzí, byla to práce na nic? Neví někdo, jak se ho zbavit nebo co udělat, aby se dal odchytit. Nechci ho zabít, ale když něco uděláte nebo zvelebíte a pak to někdo dokáže takhle devastovat, mrzí Vás to. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 23.7.2010 17:34

Jsem přesvědčen, že původce Vašich problémů není neškodný slepýš.

Nevrtá vám tam spíše krtek či myšovití hlodavci? Nebo ještě něco jiného? - Nerozhrabují Vám ji ptáci - kosi, sojky apod.?

Myslím, že slepýš bude spíše užitečný a mnoho škodlivého Vám vychytá.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.206 (?), 24.7.2010 0:02

Samozřejmě, že to není slepýš, nemá čím hrabat. My máme na zahradě letod zřejmě zmiji, nevím to jistě, ale NĚCO kouslo manžela, pak jsem našla umírající myš, kterí do druhého dne zmizela, pak se po zahrádce motal jakoby opilý krtek. Manžel se teda nemotal, ani neumíral...

Jsem ráda, že ji máme, prostě přírodě dáváme hodně zabrat a já jsem ráda za každé zvíře. Kecám, krtka ne, ani ty hraboše, ale ta, která mi pomáhají, vítám.

K té skalce - už tu někdo psal totéž a dával vinu žábám. byly tam názory, že by to mohl být hryzec nbo hraboš. Žáby máme ve skalce taky, ale žádnou škodu nepáchají, naopak zřejmě likvidují slimáky. Ty totiž, na rozdíl od mnohých jiných, máme minimum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika