Roztočík jahodníkový - aký postrek?



host - 176.18 (?)
3.4.2009 22:46

Prosím jakou jste použil koncentraci?           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 17.7.2008 9:06, zobrazeno: 27293x

Pretože je momentálne optimálny čas postreku proti roztočíkovi jahodníkovému, vyrazil som do obchodu pre Sumithion. Nie je a nebude! Má ukončenú registráciu. Iný preparát nie je proti roztočíkovi registrovaný.

Z dostupných informácií na nete vyplýva, že roztočík jahodníkový je mrcha odolná a hneď tak niečo na neho neúčinkuje.

Zachytil som zaujímavú informáciu o miticidných vlastnostiach síry. Uvádza sa tam, že síra síce má miticidné vlastnosti, ale účinkuje iba na jediného roztoča - a to práve na roztočíka jahodníkového.

Článok je na tomto webe. (... Sulfur only kills strawberry mite...)

Logicky mi vychádza, že Sulka  by mala na roztočíka účinkovať. Pre mňa je to nová informácia, ale možno to niekto takto používa už dlho. Preto by ma zaujímali prípadné skúsenosti - aká koncentrácia, atd....

Resp. je nejaká iná chémia (dostupná v malobalení), ktorá by nahradzovala fenitrothion (Sumithion) a ničila roztočíka jahodníkového?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.120 (?), 14.10.2008 12:23

V součastné době Vám mohu doporučit jen přípravek SANMITE 20 WP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 3.4.2009 0:07

S odstupom času sa vrátim k tomuto vláknu.

Síru (Sulka) som otestoval na jahodách proti roztočíkovi.  Jahody dostali postrek opakovane. Myslím, že účinnosť je vynikajúca. Jahody prežili bez poškodenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 3.4.2009 22:46

Prosím jakou jste použil koncentraci?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 3.4.2009 23:30

Trochu ste ma zaskočili, ale obvykle sa držím príbalových letákov. Takže som určite použil 4-5% koncentráciu Sulky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 3.4.2009 23:38

Děkuji - jestli fakt zabírá, tak díky i za ostatní zahrádkáře u nás v osadě ! Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zeuwicka - (17) - 207.34 (?), 20.8.2009 7:57

Dobrý den, podle obrázků jsem zjistila, že se jedná na jahodách nejspíše o roztočíka. Nevěděla jsem předtím, o co jde. Nevadí, když provedu postřik nyní? Koupila jsem si Sulku a chtěla bych se je pokusit zachránit. Po sklizni jsem právě jahody ostříhala až na srdíčko, zahnojila. A je to ještě horší, některé rostliny jsou úplně,,kadeřevé´´ malinkaté... koupila jsem je loni. A z asi 100ks jich je v pohodě asi 20ks. Nebo to přez zimu zvládnou a mám raději stříknout až najaře?A kolikrát jste zasebou asi provedl postřik + v jakém intervalu.Děkuji předem za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika