Psi



atani - (11) - 17.18 (?)
29.7.2008 11:36

předpokládám, že myslíte plot z venkovní strany?

je tam totiž problém, že jakmile ho označkuje jeden pes, strhne se lavina ostatních psů, kteří ho přečůrávají.

1) pokud nemáte okolo chodník - je ideální dát jim 1m před plot větší kámen, aby čůrali na něj a ne na váš plot, nebo dát na zem nepříjemný materiál, po kterém se jim špatně chodí - např. králičí pletivo

2) Plot se musí důkladně spláchnout, nejlépe i spoužitím něčeho, co smyje pach (např. Savo, ale pokud by to vadilo rostlinám, zkuste něco přírodního s výrazným pachem např. eukalyptus nebo máta)

3) pokud tam je chodník, bude se to jen těžko vymýšlet.

zkuste napsat něco víc, ať si udělám představu o situaci

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ruzenka - (4), 3.5.2007 10:30, zobrazeno: 12725x
Poradí někdo, co lze vysázet před plot, aby nebyl neustále očůráván psy? Co psům z rostlin "nevoní"? Děkuji za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.1 (?), 3.5.2007 10:49
Kolem plotu i na přilehlý chodník pravidelně stříkejte roztok ze čpavku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
nebuď zvědavý - (43), 3.5.2007 11:37
Ale vždyť to ten plot zničím jako ti psi!?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.1 (?), 3.5.2007 12:29
Saomozřejmě velice jemný roztok, pes to cítí i v nízké koncentraci a vadí mu to. Stříkejte jen na zem, ne na živý plot. Pes než k němu dojde, tak čuchá a jak ucítí ten čpavek, tak zmizí někam jinam. Zkuste to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.210 (?), 26.6.2007 19:46
Moje babička má vyzkoušený pepř. Nasype všude tam, kde chodí značkovat psi a kocouři a po silnějším dešti obnoví. Rostlinám neublíží a zvířatům je nepříjemný, ale neublíží. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.208 (?), 27.6.2007 0:03

To všechno (výše popsané) vůbec není moudré. Čpavek - i v slabé koncentraci vadí rostlinám a navíc strašně rychle vyprchá, takže by se musel aplikovat několikrát denně!

Kupte si plastové pastičky na myši (dřevěným zrezaví drátky) a rozložte je všude, kam nechcete, aby pejsek chodil, nebo čůřal. Mám to vyzkoušené. Naši psi stále chodili a okusovali kytky, počůrávali thůje a jiné nezbednosti. Dali jsme všude pastičky a máme pokoj. Několikrát je to kleplo přes packu a nyní, protože si to již pamatují, všude, kde jsou pastičky - tam naši miláčkové nejdou. 

Jinak na Váš dotaz, které rostliny psům nevoní. Jsou to veškeré aromatické byliny - nejvíc nesnáší mátu (ta se ale musí vysazovat do nádob, jinak se rozroste všude jako plevel). Potom nesnáší třeba afrikány a levanduli. Prostě všechno, co nám lidem voní, pejskům smrdí...

Přeji hodně úspěchů a napište, jak jste pochodili. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 27.6.2007 0:14
I když psy nemám moc rád, (ptže mi vše na zahrade dycky zničí) tak se mi to zdá poněkud drastické!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 27.6.2007 0:31
To se Vám jen zdá. Já jsem také váhala, al epotom jsem se přesvědčila, že plastová malá pastička opravdu psovi neublíží - pouze štípne. A opravdu to pomohlo. Měli jsme dřív okousané úplně všechno - nové sazeničky thůjek byly buď počůrané a tudíž spálené močí a nebo rovnou vytažené ze země a rozcupované na tisíc kousků. Ještě vloni vypadala naše skalka tak, že to byla jen zem a kameny. Letos se jí psi ani nedotkli. S thůjkama je to podobné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
atani - (11) - 17.18 (?), 29.7.2008 11:36

předpokládám, že myslíte plot z venkovní strany?

je tam totiž problém, že jakmile ho označkuje jeden pes, strhne se lavina ostatních psů, kteří ho přečůrávají.

1) pokud nemáte okolo chodník - je ideální dát jim 1m před plot větší kámen, aby čůrali na něj a ne na váš plot, nebo dát na zem nepříjemný materiál, po kterém se jim špatně chodí - např. králičí pletivo

2) Plot se musí důkladně spláchnout, nejlépe i spoužitím něčeho, co smyje pach (např. Savo, ale pokud by to vadilo rostlinám, zkuste něco přírodního s výrazným pachem např. eukalyptus nebo máta)

3) pokud tam je chodník, bude se to jen těžko vymýšlet.

zkuste napsat něco víc, ať si udělám představu o situaci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika