Jak se zbavit vos na zahradě?



host - 242.10 (?)
5.8.2007 0:37
Čauky, já jsem likvidovala vosy v trubce a pomohl mi na ně zapálenej sirnej knot...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 145.82 (?), 2.7.2007 10:13, zobrazeno: 44370x
Může mi někdo prosím poradit jak se zbavit vos na zahradě? Mam zahradku 200m2 aje naní asi pět vosích hvízd (v zemi). Zatím jim do děr pouštím vodu, ale učínek zda se byt žádny. Děkuji za každy napad, ktery se dá realizovat.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PK - (6), 2.7.2007 10:51
Večer přikrýt a vystříkat jim to pořádně Biolitem nebo tam naráz vylít hrnec vařící vody. Účinné je i vypálit je pořádným hořákem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.62 (?), 2.7.2007 16:26

Lybar má v sortimentu nový Biolit proti vosám - doporučuji - super! Má to pořádný výdej a podchlazující účinek. Je to rozhodně bezpečnější a účinnější, než vařicí voda nebo oheň.

Drpen 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jasta - (8), 6.7.2007 22:10
Souhlasím Biolit proti vosám je nej..co jsem použila nastříkám na hnízdo a opravdu je po nich. Doporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.5 (?), 31.7.2007 19:58
potrebuji pomoc mam u vchodu do domu v eletrickem rozvadeci vosi hnizdo nevim jak ho mam vyhubit prosim vas poradtemi.dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.10 (?), 5.8.2007 0:37
Čauky, já jsem likvidovala vosy v trubce a pomohl mi na ně zapálenej sirnej knot...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.8.2007 9:22
Použití sirného knotu proti hmyzu v nevelkém uzavřeném prostoru je elegantní a levné řešení. Ostatně, cílená likvidace celých včelstev se provádí pravě tak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.39 (?), 22.10.2009 15:21

Dobry den, usadily se mne pekne velke vosy (tak velke jsem jeste nevidel) v podkrovi domu. Asi vlezli mezi taskakama a dostaly se do zatepleni na drevenym oblozenim pokoje. Kazdy den mam v pokoji mezi 100 - 200 ks mrtvych na zemi, toto trva jiz od nedele 18.10.09 a porad (kazdy vecer je nachazim. Nemam primy pristup na "hnizdo", musel bych rozebrat strechu a dostat se tam... nevite nekdo o necek co by se mohlo pres nejakou hadicku zavest z pokoje pres oblozene a pustit to tam at je to vyhubi???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr.Cynik - (49), 5.8.2007 10:22
Vosy často mívají do hnízda další vchod "ve spádu", voda tedy odteče (viz Bylo nás pět :-).
Tohle je spíše takový anti-návod:
Mému dědovi se před časem do štítu dřevěné chaty nastěhovali sršni. Přímo ve vrcholu štítu nalétávali malou skulinou dovnitř. Dědeček vykopal válečnou sekeru a vyzbrojen kombinačkami a sprejem vylezl po žebříku nahoru. Ve svých 75 letech. Nahoře pak sprejem prsknul dovnitř a to se samozřejmě sršňům moc nelíbilo. Vevnitř to zahučelo a začali se drát ven. No a tak dědovi nezbylo nic jiného, než každého sršně při vylézání zmáčknout kombinačkami a pustit. Na žebříku strávil dobré dvě hodiny, dokud nevylezl poslední, nemohl dolů. Klika byla, že z půdy sršni neměli druhý východ.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.8.2007 12:13
Tak to musela být podívaná!
   Předpokládám, že děda byl alergik a  na žebřík vylezl v trenýrkách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika