Ovocne mušky



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
11.8.2009 18:53

jednou jsem nechal ve skleničce trošku portského vína, druhý den se jich tam topilo snad několik desítek... bylo sladší, tak to je možná více lákalo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 71.172 (?), 11.8.2009 17:57

Dobry den, posilam recept, ktery dle me kamaradky funguje na "ovocne musky". Ode dneska testuji, tak dam pripadne vedet, zda jsem nad nimi vyhrala .

RECEPT: 2/3 pomerancoveho nebo jablecneho dzusu, 1/3 octa a par kapek myciho prostredku na nadobi (JAR apod.). Hezky den Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 11.8.2009 18:53

jednou jsem nechal ve skleničce trošku portského vína, druhý den se jich tam topilo snad několik desítek... bylo sladší, tak to je možná více lákalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.202 (?), 30.1.2010 10:48

Dobrý den pročetla jsem si diskuzi a hned něco vyzkouším. V našem případě se mušky octomilky taky přemnožily na hnijícím ovoci, ale s počasím venku to asi moc nesouvisí, máme je tu od mikuláše, když děti dostaly spoustu ovoce a my to nestačili jíst a tak to postupně hnilo a mušky se množily. Ovoce je už dávno vyhozené a mušky se usídlily v hlíně pokojových květin. Jsou jich tam spousty, asi dva dny jsem je zkoušela hubit sama, ale asi jsem je jen vyprovokovala k rychlejšímu množení, protože jak jsem je přestala zamačkávat, namnožily se ještě víc než před tím. Takže mám dotaz, nevíte, jak je zlikvidovat v hlíně pokojových květin? Děkuji Šárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.26 (?), 31.1.2010 22:13

V hlíně pokojových rostlin nejsou rozhodně octomilky. Octomilky v zimě prostě nejsou  (buď jsou už na pravdě boží, nebo někde čekají na svůj čas = podzim). Jsou to tuším smutnice a těch se s největší pravděpodobností jen tak nezbavíte. Pohledejte si v diskuzích, o těchto muškách tam stoprocentně nějaká bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika