Ohnutý plech proti slimákům



host - 48.28 (?)
23.8.2009 9:01

Dobrý den, lepší přípravek je ferramol. Neškodí, na rozdíl od Vanishe, ježkům, žábám, ani ostatním živočichům, hubí jen slimáky.

A plech musí být 10cm zapuštěný do země a 10cm koukat nad povrch, a musí mít horní okraj ohnutý směrem ven, aby ho slimáci nedokázali překonat. Chystám se to vyzkoušet.

Máme zahradu u potoka a u lesa, a slimáku nepočítaně a granulky žerou a žerou, ty fungují, jen slimáků je stále dost a přicházejí další a leze to dost do peněz. Po letošní investici 600Kč za granule jsem přestala sypat již v polovině července. Vanish za 80 Kč mi stačí na jedno posypání a to ještě ne celých záhonků, a je potřeba sypat třeba i obden (při větším množství slimáků). Ferramol je ekologický, vetší balení - 250g za cca 200Kč.

Existuje také možnost nasypat "hlísty", koupí se přípravek "Nemaslug" - parazitičtí hlísti Phasmarhabditis hermaphrodita, rozpustí ve vodě a zaleje zahrádka. Působí asi 6 týdnů. Množství na 40m2 se rozpouští v 80 l vody, stojí přes 400Kč, na 100m2s se rozpouští ve 200 l vody,  stojí 1000Kč.

Takže já prostě na příští sezonu vyzkouším ten plech a ohrádku z něj. Zkusím to jednom záhonu as pokud bude fungovat, klidně si "ohradím" i ostatní záhonky a na trávě budu slimáky i nadále sbírat a likvidovat manuálně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 129.199 (?), 6.7.2009 10:49, zobrazeno: 11947x

V sousední diskusi o slimácích mě zaujal nápad s ohraničením pozemku ohnutým plechem, který slimák není schopen překonat. Mohl by sem někdo vložit fotografie jak takový ohyb má vypadat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.174 (?), 6.7.2009 18:23

To chcete oplechovat celou zahradu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.19 (?), 8.7.2009 14:52

A aký vysoký chcete mať ten plech? Lebo ja som včera ráno našla takého slimáka bez domčeka (slizniak je to po našom) na okne vo výške 1,5 metra a to sa tam musel dostať najprv po omietke - keď mu teda tá nevadila, čo si asi bude robiť z plechovej ohrádky? Ja myslím, že srandu...

Tak držím palce

MF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.48 (?), 30.7.2009 22:27

Proti slimákům výborně pomáhají bleděmodré granule, které jsem koupila za 88,- Kč v zahradnictví. Stačí je velmi řídce nasypat kolem rostliny, slimákovi se nalepí na tělo, začne pouštět sliz a hyne.Granule působí i po zalití. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 207.34 (?), 30.7.2009 22:42

Dobrý večer, vím co jste myslel, ostatně letos jsem to chtěla vyzkoušet ale nakonec nebylo tolik času zjara:(tak že chci přez zimu nějaký ty kousky nachystat a pak se (bohužel) uvidí. Ale nevím, nevím

jinak ten přípravek je Vanish Slug Pellets, zabírá dobře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.28 (?), 23.8.2009 9:01

Dobrý den, lepší přípravek je ferramol. Neškodí, na rozdíl od Vanishe, ježkům, žábám, ani ostatním živočichům, hubí jen slimáky.

A plech musí být 10cm zapuštěný do země a 10cm koukat nad povrch, a musí mít horní okraj ohnutý směrem ven, aby ho slimáci nedokázali překonat. Chystám se to vyzkoušet.

Máme zahradu u potoka a u lesa, a slimáku nepočítaně a granulky žerou a žerou, ty fungují, jen slimáků je stále dost a přicházejí další a leze to dost do peněz. Po letošní investici 600Kč za granule jsem přestala sypat již v polovině července. Vanish za 80 Kč mi stačí na jedno posypání a to ještě ne celých záhonků, a je potřeba sypat třeba i obden (při větším množství slimáků). Ferramol je ekologický, vetší balení - 250g za cca 200Kč.

Existuje také možnost nasypat "hlísty", koupí se přípravek "Nemaslug" - parazitičtí hlísti Phasmarhabditis hermaphrodita, rozpustí ve vodě a zaleje zahrádka. Působí asi 6 týdnů. Množství na 40m2 se rozpouští v 80 l vody, stojí přes 400Kč, na 100m2s se rozpouští ve 200 l vody,  stojí 1000Kč.

Takže já prostě na příští sezonu vyzkouším ten plech a ohrádku z něj. Zkusím to jednom záhonu as pokud bude fungovat, klidně si "ohradím" i ostatní záhonky a na trávě budu slimáky i nadále sbírat a likvidovat manuálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika