Jaké koše proti hryzcům



Pavel99 - (6) - 144.238 (?)
24.3.2009 19:53

Take bojuji s těmito zvířátky, teť na jaře se chytají do klasických pastiček na myši, návnada mrkev, ořech mam to v malé jámě zadělané deskou, občas kontroluji, hodně štěstí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 27.2.2009 16:51, zobrazeno: 12263x

Mám zahradu plnou hryzců. Protože válku proti nim prohrávám, chci sázet ovocné stromy (zákrsky) do košů z drátěného pletiva. Prosím o rady:

1) Jak velké dělat koše, stačí průměr 1 m, výška 70 cm?

2) Jak husté pletivo (s jak velkými oky) použít?

3) Nedojde k zaškrcení kořenů pletivem?

4) Měl by mít koš i dno z pletiva?

5) Jak vysoko by mělo pletivo vyčnívat nad povrch?

6) Ořešáky mě ty bestie nežerou, nejsou nějaké podnože pro jabloně,  hrušně a peckoviny, které by těm potvorám nechutnaly?

7) Není někde seznam ovocných případně i okrasných rostlin, které nenapadají?

Za jakékoliv rady děkuji a přeji pěkné dny.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.214 (?), 9.3.2009 19:22

Po desetriletí bojů s hryzci jsem dospěl k názoru, že jedinná účinná metoda, jak se jich zbavit, je prodat zahradu. (to je míněno z 50% vážně).

1) systematicky hubit (chemicky) a střídat návnady. Prostě alespoň jednou týdně projít parcelu s tyčí a do otvorů v chodbách sypat - dost to leze do peněz.

2) Dobrý je těžší pes, ale má to i své nevýhody, obzvlášť u rekreačních chalup a chat

3) Věřím na lasičku, ale jak si ji tam udržet? hromady kamení s pelíškem uvnitř ji nenalákaly.Kuna ase moc neprojevila.

4) Klást pasti (kleště) se musí umět, není to jednoduché

5) velmi pracně jsem udělal kolem parcely cca 50 cm pod zem překážku- buď v podobě podezdívky plotu, nebo pomocí plastových desek. Dost to pomohlo, ale stejně podlezou.

6) Mám tam na kovových tyčích větrníky z plast. lahví - asi to pomáhá, ale je to hnusné a za větru si připadáte jako v Tibetu u modlitebních mlýnků.

7) Pletivo: králičí, pozink,  oka cca 1,5 cm, vystlané v celé jámě při sázení a vyvedené cca 10 cm nad terén. Pozor, kolem kmínku neutahpovat a kontrolovat a povolovat- jinak se krček zaškrcuje a pronikají do kůry infekce - je to moje smutná zkušenost. Stromky tím zachráníte a doufám, že kořeny přežívají to zaškrcení při prorůstání otvory pletiva.

8) Prý jsou dobré podnože z pláňat, protože jsou hořké

9) Jdou za vlhkem a když máte dojem že nepřibývají, tak mají právě mladé a udeří s větší silou

V co nevěřím: pouštění elektřiny, dýmovnice, výfukové plyny, naftalín, výbušné žabky, elektronické plašiče, pryšec křížmolistý, afrikány, vzduchovka, a pomalu ztrácím důvěru v přípravky TALON.

Objev poslední doby: bez dotyku rukou nakrájená směs petržele (kořen), brambor a mrkve, dostatečně posypabná modrým práškem na myši a opět bez dotyku rukou sypaná do chodeb. Každých cca 5 metrů.

Opakuji hlavní zásadu - nesmíte povolit a nechat se ukolébat, že je to lepší. Pozor na sousedy, odtamtud přicházejí čerstvé posily s mohutným rozmnožovacím potenciálem. Teď na jaře mají větší apetit a tak přidat v intenzitě trávení.

Celkem vyhrávám, ale byly roky, kdy jsem každé jaro 20 % stromků vyhodil a zbytek z poloviny živořil a nerostl. Stejně ale počítám, že se stromky o polovinu pomaleji rozrůstají, než by v úrodném a vlhkém polabí měly.

Pevné nervy a vytrvalost Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel99 - (6) - 144.238 (?), 24.3.2009 19:53

Take bojuji s těmito zvířátky, teť na jaře se chytají do klasických pastiček na myši, návnada mrkev, ořech mam to v malé jámě zadělané deskou, občas kontroluji, hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika