Jak ochránit afrikány před hlemýžděma



jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?)
10.5.2009 11:23

Ja používam Mesurol.  U mńa majú na "výber" medzi echinaceou (a že im teda tie echinacei chutnajú!)  a Mesurolom - zvolia Mesurol. Soľou iba zničíte podu a efekt je neistý. Pár tipov nájdete aj v tomto článku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pismenka - (6) - 218.253 (?), 10.5.2009 10:21, zobrazeno: 8197x

prosím o radu. Zasadila jsem afrikány, které jsem si vypěstovala ze semínek a každé ráno jich mám polovinu snědenou, mám je před domem - ještě nemám posekanou trávu a tak se mi tam prohání hlemýžďové. Tak jsem záhonek posypala solí a stejně půlku zase snědli. Poraďte mi prosím, jsem z nich už zoufalá.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 10.5.2009 11:23

Ja používam Mesurol.  U mńa majú na "výber" medzi echinaceou (a že im teda tie echinacei chutnajú!)  a Mesurolom - zvolia Mesurol. Soľou iba zničíte podu a efekt je neistý. Pár tipov nájdete aj v tomto článku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.84 (?), 5.6.2009 23:20
Afrikány chráním před okousáním tak, že na sazenčiky nasadím vysoký prstenec z uříznuté PET lahve. Když rostlinky zesílí, odstraním ho. Stejně můžete postupovat při zakládání záhonu s jinými květinami a budete ho chtít ochránit i před pošlapáním.*Kosice*
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 6.6.2009 0:00

Já někde četl, že na slimáky působí obyčejné ovesné vločky.Slimákům moc chutnají, ale protože na ně nemají přizpůsobené zažívací ústrojí, vločky v nich nabobtnají a se slimákama je ámen, prý jsou známy případy, kdy prý slimák přímo exploduje.Já jsem to osobně nezkoušel, protože slimáky na zahradě nemám.Nevíhoda je, že tím můžete zpestřit jídelníček hlodavcům.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika