Desinfekce půdy nekomerčními přípravky



host - 123.61 (?)
20.2.2010 23:29

Půdu do kelímků jednoduše nasypte do hrnce a strčte do trouby tak, aby se tam ohřála nad 180 °C, zárodky hub by se tím měly pohubit spolehlivě. Na desinfekci půdy venku se slušně řečeno vyprdněte, k tomu byste potřeboval jaderný výbuch (a protože jsme na internetovém fóru, jistě se tu zanedlouho najde allesbesserwisser, který předvede jako svoji výsostnou znalost známou pravdu, že některé organizmy přežijí i značnou dávku paprsků gama).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 147.147 (?), 20.2.2010 21:32, zobrazeno: 30955x

Dobrý den chtěl jsem se zeptat čím by se dalo desinfikovat půdu před vysetím

semen. Měly by to být spíš chemkálie ne komerční (agro bio, baier).

Třeba formaldehydem ale ten je rakovinotvorný. Ještě jsem uvažoval o kyselině mravenčí, dusikatém vápnu.

Máte někdo zkušenosti, nebo dávkování?? Děkuji moc mi to (nám všem) pomůže.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 20.2.2010 21:51

Jedná se půdu venku, nebo chcete zasít semínka pro získání sazeniček do kelímků?

Pokud jde o druhý příklad, stačí zeminu propařit párou, s chemií bych byl opatrný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.147 (?), 20.2.2010 21:59

Chtěl bych desinfikovat venku i doma hlínu v kelímku před vysetím semínek k naklíčením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.61 (?), 20.2.2010 23:29

Půdu do kelímků jednoduše nasypte do hrnce a strčte do trouby tak, aby se tam ohřála nad 180 °C, zárodky hub by se tím měly pohubit spolehlivě. Na desinfekci půdy venku se slušně řečeno vyprdněte, k tomu byste potřeboval jaderný výbuch (a protože jsme na internetovém fóru, jistě se tu zanedlouho najde allesbesserwisser, který předvede jako svoji výsostnou znalost známou pravdu, že některé organizmy přežijí i značnou dávku paprsků gama).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 21.2.2010 18:19

Stačí skutečně propařit například ve velkém zavřovacím hrnci. Na etapy by šla použít i mikrovlnka - bylo by to nakonec rychlejší a s menší spotřebou energie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.109 (?), 22.2.2010 18:05
Mikrovlnka je ideální, už jenom tím, že se ušetří hrnec. Vlhkou zeminu nasypu do větších mikrotenových pytlíků (nezavazuji, aby mohla unikat pára), sterilizuji cca 10 až 15 minut, vyndám, pytlíky zavážu na uzel a ponechám pro pozdější použití. Před použitím promíchám s troškou vhodného fungicidu a hurá na výsev.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 21.2.2010 23:08

K čemu vám bude desinfikovat zem na zahradě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 22.2.2010 9:49

Dobrý den. Popíšu jednu mechanickou desinfekci, které se říká solarizace půdy. Vymysleli ji kdysi v Izraeli. Jedná se o pouhé kvalitní zakrytí půdy průhlednou fólií, která se nechá na místě až 4 týdny. Pod fólií může teplota stoupnout díky slunci až k 60°C. Tato teplota pochopitelně udělá své. Chci ale zdůraznit, že tato metoda je hlavně účinná tam, kde je dostatek slunečního záření. V našem státě se tento způsob zkoušel ještě před revolucí. Článek jsem o tom četl. Od té doby jsem neslyšel o nikom, kdo by to používal, ale za zkoušku se toho moc nedá. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.26 (?), 22.2.2010 22:16

No, pod fólií teplota skutečně na takovou teplotu stoupnout může, o tom není sporu. Ovšem do jaké hloubky se půda zahřeje, to je věc druhá. Přiznám se, že nedezinfikuju nic a úrodu mám vždycky uspokojivou. Myslím si, že ve vzduchu je tolik spór, bakterií, virů a zárodků různých chorob, že dezinfekce je zbytečná. Ale je to skutečně jen můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 22.2.2010 22:48

A nezničí ta teplota i užitečné organismy v půdě? Myslím venku.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika