Skleník / foliovník 30x6m



Jalapeno - (24) - 28.103 (?) 
13.12.2020 10:00, zobrazeno: 910x

Zdravím,

mám k dispozici prostor 30x6m. Žádný skleník / foliovník takového rozměru jsem na internetu nenašel. Nevíte kde by se dal sehnat? Když jsem se díval na cenu za 12m dlouhou variantu tak jsem se lekl =). Nebylo by asi cenově lepší si ho nějak poskládat sám? Omlouvám se za blbý dotaz...

Řešení by mělo být funkční a levné, né však za cenu, že by to stálo za hov. za prd...

PS: Foliovník by se na zimu musel vždy složit, máte někdo zkušenosti jak dlouho to asi trvá u takto velkých rozměrů?

děkuji mnohokrát.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 223.69 (?), 13.12.2020 13:39

Takové skleníky se nekupují, takové se staví. 

Ale ani o tom neuvažujte, cena by vás omráčila.

Funkční a levné řešení? Kupte si rýč a pěstujte normální zeleninu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.69 (?), 13.12.2020 13:55

Jediné reálně použitelné "levné" řešení by bylo koupit někde ze zrušeného zahradnictví starou konstrukci obloukového foliovníku a přestěhovat si ji tam. Průběžně se v inzercích objevují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 13.12.2020 14:20

Dobrý den. Foliák tohoto rozměru není složité vyrobit, pokud jste strojař, nebo tomu rozumíte. Svého času jsem měl fóliák 17 x 6 metrů. Dnes už mám jen 6 x 5 metrů. Ale sám jsem ho jen montoval. Základnu je z vinklů a na ně jsou v metrových rozestupech našroubované železné trny asi 30cm. Na ty se nasunou oblouky, které jsou z vodovodních trubek asi jeden coul. Ohýbaly se kdysi ve firmě na jednoduchém stroji, který byl na to sestrojen. Oblouky jsou zavětrované opět trubkama, ale snad 3/4 coul. Fólie je asi ta nejlepší, co se dá u nás koupit. Původ má v Izraeli. Životnost obrovská, na zimu nic neskládám, foliák klidně unese 30 cm sněhu. Víc tady zatím ještě nenapadlo. Foliák používám jen na pěstování papriky a je to výborné. Jinak se na našem trhu dají koupit profi fóliáky, ale neznám vaši finanční situaci. A ještě něco, nenechte se odradit ve svém nápadu. Nicméně podotknu, že tento rozměr jistě nebude jen tak, odhaduji, že by foliák měl vydělávat. Tak směle do toho! Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.103 (?), 13.12.2020 20:08

Děkuji za inspiraci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika