Záhon trvalek s růžemi



RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?)
12.7.2010 8:08

Radko, no to je úžasné, to je vaše zahrada? Vypadá to úplně jako nějaké arboretum! Nevím, nevím, jestli se mi něco takového podaří...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 9.7.2010 13:40, zobrazeno: 13124x

Dobrý den, četla jsem, že na záhonu by se měly stejné rostliny opakovat vícekrát, tak vzhledem k tomu že nemám záhon moc velký (asi 1,5x5m), zasázela jsem (mezi trvalky) na různá místa např. 2 Friesie, 2 Queen Elisabeth, 2 Castelly atd. Nedávno jsem se ale dočetla, že spíše má být více keřů pohromadě, aby se dosáhlo většího výrazného efektu. Abych ke každé růži přidávala ještě jednu stejnou, na to nemám místo, znamenalo by to tedy stejné růže sesadit k sobě. Tímpádem by ale zmizel onen efekt opakování. Co je tedy lepší? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 9.7.2010 14:51

Taky Radka, zdravím Nevím, jestli na záhonu opakovat jste pochopila správně. Opakovat by se měli kytky hlavně v tom, že by měli být sesazené do jedné skupiny ve více kusech - pokud vám tam vyjdou ty skupinky třeba dvě, vypadá to líp. Ale ne zase všechno 2x. Hezky bývají ukázky výsadeb v časáku,,Naše krásná zahrada" i s popisy kytek. Já mám záhony velké - až obrovské a hodně, tudíž na jednom záhonu mám třeba 5 druhů trvalek a všechny po 10-15ks a některé trvalky se mi opakují zase na jiném záhonu ve složení zase z jinýma nebo keři. Když je záhon malý - jako Váš, tak keře buďto 3-4 menší stejné a nebo potom 2 - každý jiny, ale vzájemně se nějak doplňující např. barvou, tvarem, listů či růstem vysoký úzký a malý rozkladitý atp. můžou to být i jehličnany  Všechno berte jen jako příklad, nakonec záleží jen, jak Vám se to líbí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 9.7.2010 16:31

Zdravím, Radko. Kdyby jste viděla můj záhon, tak asi lomíte rukama. Mám tam nahňahňáno 16 růží, většinou 2 stejné a mezitím neznámý počet trvalek, prostě každý pes jiná ves. Bude tedy lepší, když stejné růže vysadím aspoň k sobě? Nebo snad i něco dát pryč? Každopádně děkuju za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 9.7.2010 23:46

Růžičky už bych nechala tam kde jsou, aby jste jim přesazováním náhodou neublížila. Jenom bych se, ale až na podzim, pokusila sesadit ty trvalky do skupinek - v tomto případě: jelikož máte asi růže různých barev, celý záhon už bych se snažila sjednotit nanejvíš dvěma druhy doplňujících trvalek např. oblíbená k růžím je levandule (já mám i šantu) a k tomu je možná třeba vysoká stračka, kopretiny... nevím, jakové jsou Vaše oblíbené kytičky, určitě by šly taky použít  zkoušela jsem Vám taky něco nafotit, ale večerní světlo nějak maže barvy Když si vzpomenu, zkusím ještě něco vyfotit ráno 

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 12.7.2010 8:08

Radko, no to je úžasné, to je vaše zahrada? Vypadá to úplně jako nějaké arboretum! Nevím, nevím, jestli se mi něco takového podaří...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika