Růžové zahrady



Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?)
13.3.2010 22:12

Nádherné rosárium je také v Lidicích u Kladna.Několikrát jsem tam byl a je to tam hezky udělané a upravované.Kdo bydlí v okolí, doporučuji na hezký výlet na kole.

Loni jsem byl Olomouci na Floře Olomouc a při té příležitoati jsem se byl podívat ono slavné Olomoucké rosárium.No abych řekl popravdě, růže byly v katastrofálním stavu, většina listů suchých nebo opadaných a ty, které byly zelené byly silně napadané škůdci nebo chorobami.Na některých růžích byly jen polozvadlé květy a listy nikde.Ale musím uznat, že ostatní část parku měli hezky upravenou.Láďa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 59.45 (?), 12.3.2010 23:23, zobrazeno: 5433x

zdravím všechny příznivce růží.

Jsem začátečnice, a ráda bych se podívala na růže do některé ze známých zahrad.Například do Sangerhausenu..Ale zároveň mám psíka a s mými znalostmi cizích jazyků nevím jestli by mě tam s pejskem pustili.

Můžete prosím poradit?? Bez pejska tam nejedu.

Díky za radu Zdeňka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
nerglova - (22) - 174.216 (?), 13.3.2010 10:01

Jedna je i u nás na děčínsku. Dá se tam strávit krásné odpoledne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 13.3.2010 20:58

V Olomouci, další je Soutěžní rozárium v Hradci Králové, Zámecké rozárium v Častolovicích, Sbírkové rozárium v Průhonicích.

Projděte si tady starší příspěvky, najdete i info na stránky růžových školek. Co se psíkem nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 13.3.2010 22:12

Nádherné rosárium je také v Lidicích u Kladna.Několikrát jsem tam byl a je to tam hezky udělané a upravované.Kdo bydlí v okolí, doporučuji na hezký výlet na kole.

Loni jsem byl Olomouci na Floře Olomouc a při té příležitoati jsem se byl podívat ono slavné Olomoucké rosárium.No abych řekl popravdě, růže byly v katastrofálním stavu, většina listů suchých nebo opadaných a ty, které byly zelené byly silně napadané škůdci nebo chorobami.Na některých růžích byly jen polozvadlé květy a listy nikde.Ale musím uznat, že ostatní část parku měli hezky upravenou.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.46 (?), 14.3.2010 21:44

Já si pamatuji olomoucké rozárium jako malá holka. Bylo fakt pěkné i s tou vodou kolem. Jenže mu kdosi moc nepřeje. pomaloučku mu ubírají plochu (tenisové kurty, dětský koutek,...). Je to velká škoda. Možná tam nemají toho správně zapáleného člověka, který by obnovil jeho krásu. Já tam jezdím aspoň 1x za rok a spíš po nějakých větších deštích nebo šílených vedrech, abych viděla, jak to ty jednotlivé růže snáší. Ale i tak jsou tam pěkné keře, které stojí za to vidět. A projít celou tuto část (i ostatní partie) považuji za pěkně strávený den. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.44 (?), 2.5.2010 23:35

Mě se líbilo rosarium na ostrově Mainau. A psíka jsem tam viděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika