Přesazení růže



host - 218.253 (?)
12.9.2010 19:15
Nebylo by jednodussi tam ruzi jednoduse nechat a koupit si ted na podzim novou prostokorennou sazenici?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 210.197 (?), 31.8.2010 9:24, zobrazeno: 15934x

Jsem začátečnice a loni na jaře jsem vysadila růži, konkrétně Don Juan a krásně se rozrostla, jenomže bychom se měli stěhovat a ráda bych si růži vzala na nové místo. Chtěla jsem se zeptat, jestli jí přesazení uškodí, navíc by zimu strávila sice venku, ale v květináči. Moc děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.129 (?), 31.8.2010 18:01

ahoj- a kdy se chcete stěhovat?kdyby na jaře, tak bych ji tam ještě nechala. pokud teď, tak v listopadu ostříhat na menší a vyrýt. nasadit nejlépe na místo, nebo zahrabat i s květníkem do země. aspoň o 5. cm více než byla.to je můj názor- možná někdo poradí líp.jo a poř. zalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 1.9.2010 1:06

Pokud ji teď musíte vyrýt, tak opravdu dát buď přímo na nové místo, nebo založit venku do země tak, aby ven čouhaly jen špičky přistřižených větviček. I v květináči ji musíte dát do země a nahrnout, nemůže stát jen tak, zmrzly by jí kořeny. Nejchoulostivější je místo očkování. Květináč lze také na zimu obalit, ale to se pak dává i s květináčem do ještě většího, mezera se vycpe dřevitou vatou, balí se do jutoviny a pod.- to nevím přesně, ale na netu byste to určitě někde našli.    Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.197 (?), 1.9.2010 13:37

Moc děkuji. Stěhování může být i v průběhu zimy, takže to udělám, jak obě říkáte. Zasadím do květináče a to celé do země a na jaře už snad bude mít trvalé místo k zasazení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.253 (?), 12.9.2010 19:15
Nebylo by jednodussi tam ruzi jednoduse nechat a koupit si ted na podzim novou prostokorennou sazenici?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 14.6.2015 20:47

Dobrý den,

růže po přesazení a sestřihnutí začla vypadat k světu, den jsme tu nebyli a po návratu je bídná. Stejně tak i poměrně čerstvě zasazehné kiwi, které ale do té doby bylo úplně v pohodě. Skoro až mi to připadá, jestli mi na to nějaký soused neopatrně nestříkl nějaký herbicid.  :-(   Jak vám to připadá?

Děkuji,

Melisa





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 14.6.2015 21:57

Především nelze vyloučit, že jsou obě rostliny spálené od sluníčka, protože jste je po přesazení nechránila stínovkou. A vedra v posledních třech dnech byla dost silná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.111 (?), 14.6.2015 22:09

Souhlas se Standou + bych řekla, že vzhledem k termínu přesazení byly málo sestřihnuté. Zkuste je ještě pokrátit, my jsme růži při nutnosti přesazení v létě zkrátili na 1/3 původní výšky, pomohlo to.                   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 14.6.2015 22:12

Není na listech růže černá skvrnitost? Neměla se růže vsadit hlouběji? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.25 (?), 15.6.2015 8:15

No ale nebylo by třeba to kiwi při vedru povadlé celé? Tady zhnědly některé listy a je po nich, zbytek nebyl ani svěšený.  Růže byla sestřižená docela hodně, samozřejmě je možné, že měla být víc - ještě to vezmu. Předtím byla krásně zelená, mě překvapila rychlost toho všeho, chápu, kdyby to začlo vadnou, svěsily by se listy a odeschlo to, ale taková pohroma zčista jasna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika