Žloutnou my listy co to je?



pernicaz - (8) - 35.146 (?) 
21.6.2008 20:48, zobrazeno: 13536x

Někde jsem se dočetl že by to mohlo být nedostatek Mg v půdě. A teď nevím čím přihnojit. Postřikem to nebude protože ve druhém vinohradě my to neudělalo. Tak se ptám čím přihnojit.Už jsem i slyšel zelenou skalicí ale nevím jak a jestli je to pravda.Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.6.2008 1:02

Zkuste udělat postřik na listy hořkou solí.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 22.6.2008 13:15

Žloutnutí listů pozoruji na více stromech a v mnohých zahradách - mám teď na mysli spíš ovocné stromy než víno. Meruňky, jabloně, kupodivu méně broskvoně, které jsou jinak na obvyklou chlorózu z deficitu železa nejnáchylnější. Většinou se jedná o dobře ošetřované a pohnojené stromy, deficit prvků je nepravděpodobný. Největší projevy jsou na stromech nastýlaných (mulčovaných) čerstvě posečenou trávou. Protože chlorotické projevy pozoruji i na plevelu (bršlici), který místy mulčem prorůstá, vidím příčinu právě tu.
   Prohlédl jsem na netu nějkolik cizích článků a dočetl jsem se to.  Anaerobním rozkladem většího množsrí čerstvého rostlinného materiálu vznikají toxické látky způsobující chlorózu podobnou deficitu Fe, Mg, Mn, Zn.
   Řešením je nechat trávu uschnout a namulčovat vzniklým senem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 22.6.2008 22:40

Ak sú listy žlté celé, rovnomerne, tak sa s najväčšiu pravdepodobnosťou o nedostatok dusíku. Začína to najčastejšie na mladších listoch. Výskyt nedostatku N je celkom bežný v tomto období, nedostatok stopových prvkov je podstatne zriedkavejší.

Deficit Mg sa prejavuje žltnutím od okraja. ale žilnatina zostáva zelená. Podobne sa prejavuje aj nedostaok Mn a Fe. Nedostatok Fe ide od nových listov, nedostaok Mg od starých. V podstate to je každého ovocia rovnaké.

deficit N
deficit N
deficit Mg - na začiatku
deficit Mg - na začiatku
deficit Mg - pokročilý
deficit Mg - pokročilý
deficit Fe - jabloň
deficit Fe - jabloň
deficit Mg - jabloň
deficit Mg - jabloň
deficit Mn
deficit Mn
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 22.6.2008 23:00

Chloróza nemusí vždy znamenat deficit nějakého prvku. Viz zde:
Je to pro mě novina.
http://www.ext.vt.edu/departments/envirohort/factsheets2/landsmaint/jul94pr5.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 22.6.2008 23:36

Zaujímavé. Pozitívna informácia je, že "poruchy z kyselého mulčovania" sa podľa toho článku prejavia do 24 hod. po zamulčovaní. A teda majú akútny vývoj. To môže byť doležitý diferenciálno-diagnostický faktor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 23.6.2008 7:53
Z vlastní empirie bych dodal, že se projeví po větším dešti, kdy se látky z mulče dostanou do půdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.16 (?), 1.7.2008 9:10

Zežloutla mi polovina listů mladé višně Favorit.Nikdy jsem ji nemulčoval.Tento rok se to stalo poprvé.Zdraví Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika