Réva ze semínka - pecičky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 100.9 (?) 
2.2.2014 19:10

V roce 2012 jsem ze zvědavosti vysela semena odrůdy red Globe, část semen byla stratifikovaná a část vysetá bez stratifikace až za tepla (konec dubna, květen)...klíčivost byla u obou skupin stejná (možná kvůli tomu skladování v mobilních chladničkách, jak píšete, nebo v tomhle případě stratifikace nemá významný vliv), jen stratifikované osivo klíčilo postupně. Semenáčky přezimovaly minulou i tuhle zimu bezmraze při teplotách těsně nad nulou ve vlhkém prostředí, kde je dost plísní, a docela se drží. Až dorostou do určité velikosti, chci je zkusit vysadit nejlépe k jižní zdi domu. Vím, že se tahle odrůda pro pěstování ve střední Evropě nedoporučuje, ale co kdyby přece jen? Máte někdo zkušenost se semenáči Red Globe?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 2.2.2014 19:37

Red Globe, to je typická marketová odrůda atraktivní vzhledem a velikostí, schopná transportu přes "půlku zeměkoule", nekazí se, nehnije, neotlačuje. Na druhé straně ji charakterizuje nepříliš valná chuť, tuhá slupka a velká semena. Do Evropy se dováží hlavně ze zemí jižní Afriky. Na pultech je vidět takřka celý rok, vyjma krátkého období (cca srpen - listopad), kdy se prodávají hrozny z evropských vinic. Nechci vám brát iluze, ale v našich klimatických podmínkách s dlouhými mrazivými zimami a krátkým vegetačním obdobím to nevidím příliš nadějně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.44 (?), 23.4.2011 11:38

Pánové děkuji. Našel jsem si stratifikaci a pochopil jsem to správně tak, že vlastně by semínka měla přejít mrazem, zimou? Nebude třeba stačit je dát na pár dní do mrazáku? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.81 (?), 23.4.2011 15:04
a čo takto získame? Semenáčiky, ktoré budú plodiť bobule neistej kvality?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 23.4.2011 15:31

Kouzlo je právě v tom, že to nikdo nikdy neví. Můžou být třeba i lepší kvality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.183 (?), 23.4.2011 18:46

Jeden takový keř semenáček mi letos přinese panenskou úrodu, už jsou na výhoncích vidět květy. Druhý, stejně starý semenáček, je s rašením pozadu, u něj zatím nic nepoznám. Ale má úplně jiný tvar listů a barvu letorostů než všechny mé dosavadní odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 23.4.2011 17:11

Máme i jinou možnost, zakoupit sazenice u prodejců-pěstitelů? a dopadnout úplně stejně nebo i hůře (za sazenice se platí nemalá částka) . Já osobně ty pecičky vyzkouším. Na jiné diskuzi jsem se dotazoval proč mi nekvete již tři roky stará bezsemená Afrodita, dnes jsem volal prodejci a byl jsem dotázán čím hnojím!?!? Réva roste na místě kde mám v okruhu dvou metrů další čtyři odrůdy a ty s kvetením problémy nemají, a jsou i tam i mladší. Tak teď si taky nejsem jistý co jsem koupil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 23.4.2011 22:34

Podle mojí zkušenosti některé odrůdy potřebují více fosforu než ostatní, aby vytvořily (pro další sezonu) poupata na květ. Jiné zase vyžadují vyšší dávku stopových prvků, aby květ udržely (Muškát Odděsa).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.4.2011 7:07

Hm, takže to prubnu s tím hnojením a příští rok se uvidí. Rozhodně však nehodlám každé sazenici vytvářet vlastní "jídelní lístek", ta která se nespokojí s Kristalonem plod a květ půjde do révového nebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 24.4.2011 13:52

Já bych rád letos vyzkoušel Kristalon Gold (fosfor) - jinak - o Kristalonu Start, Plod a květ tu už kdysi byla řeč (nejistá účinnost) a chce to třeba vyzkoušet jiná hnojiva (YaraMila Komplex, Cererit, Trumf Réva, hydroponické hnojivo...) (pro všechny)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika