Problém s rašením podezření na Hálčivce



host - 173.179 (?)
27.5.2011 18:44

Dobrý den, taky se mi to stalo, réva léta rodila, a teď část, která nebyla pod stříškou stodoly takto vypadá. Vypadají tak i některé nové sazenice, jiné, které jsou 5 m od sebe zase ne. Nemám žádnou ušlechtilou odrůdu, vždy byla sklizeň velká.  Nevím si s tím rady. Také bych ocenila, kdyby mi někdo poradil. Díky Markéta

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Majdalenka - (2) - 240.3 (?), 19.5.2011 5:04, zobrazeno: 14810x

Dobrý den

Prosím o radu, zatím jsem révu žádným postřikem neošetřovala na začátku to vypadalo jak po mrazíku, ale byl to viditelně omyl.

Réva neroste lístky malé, mám podezření na Hálčivce nebo Vlnovník, prosím o radu jaký postřik vybrat a jak se ta choroba jmenuje. Moc díky


Druhá fotka
Druhá fotka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.122 (?), 19.5.2011 23:47

Postříkala bych je přípravkem Omithe, má nějaká teplotní omezení, případně najít něco jinéo na roztoče, zkuste agromanual, věřím ale, že někdo poradí další vyzkoušený. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majdalenka - (2) - 240.3 (?), 21.5.2011 23:25

Elen moc dekuji magda

Ja jsem našla Omite 570 EW, ale nebyla jsem si jistá tou chorobou, aplikace 4x, psal jeden pan tady na foru, zkusim moc dekuji.

Nechci to stříkat kde čím  mě napadne, raději se poradím.

Zatim zkouším hnojit slepičincem a kopřivou.

Tadle hlava není moc odolná s jinými takové problémy nikdy nebyly a děda to nikdy neřešil, ale když je ta možnost to ovlivnit tak studuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.179 (?), 27.5.2011 18:44

Dobrý den, taky se mi to stalo, réva léta rodila, a teď část, která nebyla pod stříškou stodoly takto vypadá. Vypadají tak i některé nové sazenice, jiné, které jsou 5 m od sebe zase ne. Nemám žádnou ušlechtilou odrůdu, vždy byla sklizeň velká.  Nevím si s tím rady. Také bych ocenila, kdyby mi někdo poradil. Díky Markéta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.3.2012 8:51

kdy budete stříkat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 12.3.2012 8:57

Já tento týden, jen co se ustálí počasí, tzn. bezvětří a nebudou hrozit srážky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.3.2012 9:37

no je pravda, ze tento tyden ma byt velmi teplo a pěkně, takze asi to taky udelam, ale Sulku již nemám a tak musim vzit jen Sulikol K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 12.3.2012 11:36

Možná by Sulka taky pomohla, ale proti roztočům je právě Sulikol. Taky ho ještě mám, ale do obchodů jej už přestali dodávat.
Může to být stejně tak sviluška, která je horší škůdce než vlnovník a možná a možná než hálčivec.
Jinak - s Omittem opatrně - i když...  listy zčernají, ale pak narostou hned další. Poupata mi vždy zůstala nepoškozená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 179.28 (?), 12.3.2012 21:11

Aj keď všetky sírnaté prípravky sú pre roztočce toxické, na prvé ošetrenie na začiatku rašenia odporúčam poumývať viničové kry Sulkou. Má vyššiu koncentráciu ako Sulikol. Pustím sa do postreku až na budúci týždeň. Tento týždeň ale najprv žabkou oškriabem starú kôru na kmeňoch a tým odstránim väčšinu vajíčok aj samičiek, ktoré prezimovali v skulinkách. Postrek už iba dorazí zvyšok parazitov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 12.3.2012 21:20

Divím se, divím. Před rokem jste tady pane Paľo silně propagoval dravé roztoče Typhlodromus pyri a nyní propagujete Sulku. Pročpak ten krok zpět, mohu - li se optatat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika