Přeseknutý kmínek révy



pablito47 - (31) - 148.36 (?)
24.6.2010 21:59
Podla mna je to nepravdepodobne ale prajem vam aby zrastol :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 246.121 (?), 24.6.2010 21:44, zobrazeno: 11694x

Prosím o názor, zda mi sroste kmínek révy dnes přeseknutý křovinořezem ve výši cca 10cm od země? Má teprve 2cm v průměru, je zapěstovaný z pohřížené větve. Na kmínku jsou 2 ramena s bohatou násadou květů.

Přiložila jsem přeseknuté části kmínku k sobě, obalila mikrotenem a ovázala lýkovým provázkem. Ramena jsem pevněji upevnila k podpěrné konstrukci, aby vítr co nejméně hýbal s větvemi i s kmínkem.

Je možné, že kmínek sroste nebo je to nepravděpodobné? Děkuji za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pablito47 - (31) - 148.36 (?), 24.6.2010 21:59
Podla mna je to nepravdepodobne ale prajem vam aby zrastol :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pablito47 - (31) - 148.36 (?), 24.6.2010 22:05
Ale na druhej strane je dost pravdepodobne ze od spodu vyrazia nove vyhony...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 246.121 (?), 24.6.2010 22:24

Kdyby to bylo alespoň tak. Teď jsem právě pročítala diskusi o schopnosti hydroakvualizace u révy. Přinejhorším mi bude tento kmínek nějakou zalévat ty vedlejší. Pokud by však přece jen došlo ke srůstu, dodala bych sem tu krásnou a optimistickou zprávu pro ostatní případné nešiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pablito47 - (31) - 148.36 (?), 24.6.2010 22:32
Ked vam az tak zalezi na tom zraste tak myslim si ze ked odstranite tu bohatu nasadu kvetov tak sance sa zvysia :D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 246.121 (?), 24.6.2010 22:47

Dobře, květy odstraním. Za nimi jsou šlahouny, také ustřihnout? Nebo jen zkrátit? Jak moc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 246.121 (?), 24.6.2010 22:09

 ...já jsem to tušila . Za názor děkuji, i za přání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 25.6.2010 11:23

Useknutý kmínek nesroste, odstraňte ho a ránu začistěte nejlépe nožem. Velice brzy keř obrazí novými výhony, ze kterých vyberte jeden a ostatní vylomte. Budete překvapená, jak rychle nový kmínek poroste a bude silnější než byl ten původní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 243.115 (?), 25.6.2010 14:30

Moc děkuji za radu. Kmínek a vlastně celou rostlinu jsem už včera obrečela. Mám jich vypiplaných několik u jižní strany stodoly. Koupeny byly ještě za totality v tržnici v Holešovicích, asi "no name", prodavač mi řekl, že je to "stolní" víno. Plody má však velké a moc dobré. Ještě včera jsem odstřihala všechna květenství. Právě jsem se byla podívat, zvadlé není. Moc by mě zajímal ten terminus technicus "hydroakvualizace", který použil jistý diskutující v diskusi na téma "Réva vylučuje vodu".  Jestli je pravda, že kmínek vylučuje vodu, tak ta vrchní useknutá část je jakoby ve váze s vodou. Proto zatím asi ani neovadla. Rozhodla jsem se dát tomu pár dní, už jen proto, abych viděla, jak to bude dál. Ta rostlina už je stejně obrečená a tuším, v souladu s vaším názorem, že to vítězstvím rostliny neskončí .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 26.6.2010 13:37

Samozřejmě, spodní část keře bude nějakou dobu pumpovat vodu do mrtvé části a zdánlivě ji udržovat při životě.

Ale vaším cílem by mělo být co nejrychlejší zaschnutí rány, aby mohl keř vyrazit ze spících oček, aby nový kmínek stihl do konce sezony vyzrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika