Pomoc při stříhání révy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.127 (?) 
6.3.2012 6:50

Dobrý den. Vostorg - střihnutý před 2 týdny, byl dobrý, teď už malinko teče. Čekala jsem, až se trochu ukáží očka - jenže co teď s jejich vyloupnutím? Ještě můžu, myslím tím ty spodní, odstranit? Nebo počkat až  "na zeleno" a nechat vyrůst výhony, které pak šmiknout? Ď,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 237.38 (?), 30.6.2013 22:39

Jak stříhat na jaře to vím, protože mám knihu-1000 dobrých rad zahrádkářům a tam je o vinné révě 17 popsaných listů i s obrázky a nákresy ale nedočtu se tam co s révou dál když nechci tří metrové dlouhé šlahouny.Jestli se to také stříhá za hroznama.Na vinici to taky snad nemají takový dlouhý-nevím.Jinak kniha sice stála 500kč ale je tam úplně všechno.Třeba jak množit a řískovat jehličany a nebo jak postavit schody ve svahu, roubování,očkování, meruňky, broskve,škůdci atd. Doporučuji!!!        Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 1.7.2013 9:41

Základem je znalost na jakým dřevě réva plodí. Brožura za 50K nebo I-net. Dále je to o Vašich potřebách a podmínkách v souladu se sílou keře. Při vytváření tvarů na pergolách je každý šťasten, když mu naroste výhon vcelku. Třeba i těch 3-4m. V produkční vinici s udžuje listová stěna cca 1,4m vysoká(zhruba délka letoorostu nad hroznem/ny). Plus je třeba odstraňovat nepotřebné letorosty bez hroznů, pokud je tedy nebudete potřebovat příští rok apod. Stejně tak vylamování fazochů v zóně hroznů. Prostě klasické zelené práce viz brožura or internet.

Obecně. Réva je tak vitální a řezuchtivá rostlina, že si s ní může každý dělat prakticky co chce. Je samozřjemé, že svými zásahy určujete množství a konečnou podobu a chuť hroznů. cool

Proberty odkazy, zejména poslední je fajn.

Zelené práce na vinici

Jak v létě ošetřovat vinnou révu, aby byla kvalita hroznů co nejlepší

Zelené práce na vinici

Vinná réva - pěstování

GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.38 (?), 8.7.2013 22:59

Díky za hodnotné informace.Odkazy jsou opravdu fajn hlavně ta poslední.Zahrádkář Jerome s tím už jsem se setkal když jsem jednou hledal  nějaké informace už ale nevím jaké.On to má dobře popsaný yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.38 (?), 8.7.2013 23:06

Díky LUBOŠ zapomněl jsem se podepsat.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika