Jakou bezsemenou vinnou révu?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 226.22 (?) 
19.5.2010 10:35, zobrazeno: 79644x
Ahoj lidi, chtěl jsem se zeptat jakou bezsemenou růžovou vinnou révu doporučujete? Bydlím na jihu čech (kousek od Českých Budějovic) - nadmořská výška 484m. Chci nechat vinnou révu plazit po pergole, místo je slunné a bezvětrné. Děkuji za radu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 19.5.2010 11:24

Nadmořská výška je dost velká, takže asi hlavně americké odrůdy Somerset Seedless, Vanessa, Venus, Mars, Jupiter nebo Kišmiš záporožskij, Rusbol ulučšenyj. Také by možná šla moravská bezsemenná novošlechtěni jako je BV 47-1-6, ale nemám je vyzkoušená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.22 (?), 19.5.2010 14:23
A co třeba KIŠ MIŠ LUČISTIJ a nebo KIŠ MIŠ MOLDAVSKÝ? To by šlo? Vannesa nemá takovou úrodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 19.5.2010 14:55

Kišmiš lučistyj je sice výborná bezsemenná odrůda, ale je relativně hodně citlivý na houbové choroby a ani k mrazu není dvakrát odolný. Sám bych ho doporučil k pěstování jen v teplejších oblastech nebo na zdi, kde ho ostatně mám i sám.  Kišmiš moldavskij je i na můj vkus dost pozdní, proto o něm neuvažuji, jeho odolnosti jsou pravděpodobně podobně nízké jako u K. lučistého. Kišmiš záporožskij je velmi úrodná odrůda, jen nesmí sprchnout, jak se mi to stalo loni, ale bylo velmi nepříznivé počasí a navíc to byl keř teprve druhým rokem po výsadbě. Velmi pěkné hrozny měla Anastasia, ale ta už je také relativně pozdnější, asi jako K. lučistyj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.94 (?), 20.5.2010 17:09

Dobrý den,

zkuste kontaktovat pana Knížka, myslím, že by je mohl zkusit sehnat. Na jaře mi od něj došly krásné silné sazeničky vinné révy Romulus a chytly se úplně nádherně (i když jsem sázel vinnou révu poprvé v životě a navíc mi nějaká zahradní příšera před měsícem ulámala rašící očka...)

knisek@gmail.com

Hodně zdaru při pěstování, Milan Navrátil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.102 (?), 20.5.2010 21:34

Z americkych odrud bych jeste doporucil Glenora seedless, Neptun, Catawba seedless [ tezko sezenete, ale ma vynikajici chut a vuni ] a i Concord seedless. Ale, pro vsecny americke odrudy drzet pudu kyselou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 21.5.2010 6:52

Catawba seedless jsem nenašel ani v Polsku a to tam mají hodně amerických odrůd. Glenora se běžně vyskytuje u nás, je slušně odolná na mráz i na choroby, jen málo výnosná. Neptune letos začnu zkoušet, podle polských zkušeností je to velmi zajímavá bezsemenná odrůda. Podobně chválí Saturn a Jupiter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.102 (?), 21.5.2010 16:18

Catawba seedless uz prodavaji jen v jedne skolce v cele USA.  Duvod je ten, ze neni znam presny jeji puvod. Ja ji pestuji moc roku a ze vsech 30ti odrud ktere mam jsou jen catawba seedless a NY Muscat uplne nejchutnejsi.Chutove je dost blizko odruda Neptun, ale neni az tak vonava a je trosku vic chrupka [Neptun]. Jupiter jde v Cesku perfektne, protoze je tam dlouhy podzim a drevo muze dobre vyzrat. Tedy v Olomouci. Saturn nemam.Ja spise vybiram mostove odrudy, kterym se v mojich hicovych podminkach dari.A pudu mam taky jilovicu-sutrovicu. Je to upati pohori Ozark, na hranici Arkansas-Missouri. Jestli chces, zatelefonuj mne v sobotu nebo v nedeli v 1300 Tvojeho casu 870 647 2474. Muzeme si promluvit.  Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.32 (?), 7.6.2010 12:21

neviete náhodou, ako je na tom s odolnosťou voči chorobám odroda Venus a Elma? našiel som ich na jednej nemenovanej českej stránke, len je niekedy ťažko veriť predajcom, radšej dám na rady skúsenejších pestovateľov a nadšencov, ktorí ich pestujú, aké majú s nimi skúsenosti. zaujali ma tieto dve bezsemenné odrody, chcel by som doma postupne meniť za odolnejšie voči chorobám, nechcem to doma striekať a som zaťažený na modrý vinič (aj kvôli antioxidantom). vďaka vopred za reakciu. inak Neptune doma mám, ale to bude tuším selekcia od šlachtiteľky Pospíšilovej. vy asi myslíte americkú odrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 7.6.2010 13:24

Venus, pokud se jedná o americkou bezsemennou odrůdu Venus a ne o slovenskou bezsemennou odrůdu Venuša, je k houbovým chorobám i mrazu relativně odolná. Letos přežila loni vysazená zimu bez problémů, avšak mráz ji zničil narašené pupeny, ale to může být náhoda.
Elma je bezesporu výborná bezsemenná odrůda, ale k houbovým chorobám není příliš odolná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika