Jak ošetřovat vinnou révu?



Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 119.93 (?) 
31.3.2010 18:02, zobrazeno: 7393x

Prosím o odpověď po lopatě. Začínám pěstovat vinnou révu v počtu 14 kořenů. Koupila jsem je na jaře 2009, zakořenily a vyhnaly větvičky. Dle informace v receptáři jsem je zakrátila, ale ne dva, ale na 5 pupenů, pro jistotu, kdyby se něco dělo. Po měsíci mám na konci větviček, které jsou cca 2 na kořenu, něco jako glejotok, nebo jako opálené. Takže mi zbyly 2-3 živé očka. Před stříhaním byla réva postříkaná Oleokolem stejně, jako všechny stromky a keře v zahradě. Odpovězte mi, prosím Vás, co to může na révě být, zda to mám otříhat, nebo to zaschne. Dala jsem teď na révu, keře a stromky dravé roztoče. Pokud jsou ne révě škůdci, sežerou mi je ty roztoče? Ráda bych se za pár let dopracovala ke hroznům. Chci je tahat na drátě do stran. Ty poupata jsou nějaké bílé. Mám teď révu i pohnit? Čím a jak? Můžu k ní dát kravský hnůj? Pokud ji třeba vykopat a znovu zasadit, tak to udělám. S révou nemám žádné zkušenosti. Původem jsem z horské oblasti a teď žiju v polabské nížině, tak bych ráda měla hrozny na konzum pro celou rodinu, ne na víno. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 31.3.2010 19:14

Révu teď v žádném připadě nestříhejte, to co máte na konci větviček je
pravděpodobně slzení révy, tedy nic škodlivého, ale zcela běžný jev na jarní révě.  Z každého keře letos nechte růst dvě nejsilnější očka, ostatní výhonky nebo rašící pupeny bez milosti vyštípněte, stačí maximálně dva budoucí kmínky.
Draví roztoči dokážou na révě zničit jen roztoče, tj. svilušky, vlnovníkovce a
hálčivce. V žádném případě fyloxeru, obaleče a další škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika