Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, také mám problém a nevím, co mám ještě dělat. Nejdříve mi mráz zasáhl vyrašené a částečně zalistěné výhony na 3 kořene révy bezsemenné, velkoplodé odrůdy. Ostatné jsou v pořádku. Omrzlá réva se znava zalistnila, vykvetla a v době větu začala výrazně žloutnout. Myslela jsem, že má chlorózu, protože máme hodně vápenatou hloubkovou studniční vodu.(dala jsem zatím Cererit a zítra dám želzo na listy a do země síran železnatý) Pak se objevil na zadní straně listů sametový povlak, tak jsem myslela, že jsou to svilušky a perenospóra současně. Napadené listy jsem odtrhala.Nastříkala jsem Kumulus a zatím po 5 dnech není vidět efekt. Dnes jsem pod lupou objevila škůdce, který vypadá jako černá čárka asi 5mm dlouhá, a rychle se pohybuje. Tak si myslím, že to mi vsává listy. Když jej v létě má člověk na upocené ruce tak jej to štipne. Co je to za škůdce? Nikde na internetu jsem takového naviděla a nevím, čím mám révu postříkat. Chci dát Mospilan, nebo Sumithion v kombinacei s nějakým postřkem proti plísni a padlí, ale nevím jakým. Může mi někdo odpovědět, co je to za škůdce? Nikdy jsem jej neviděla na žádných stromech, keřech, nebo rostlinách. Listy vypadají žalostně neduživě, jsou vysušené téměř jako papír. Nejdříve ožloutli a měli zelenou žilnatinu, pak sežloutli a za chvíli se mi vysuší a nebudu mít nic. Hroznové strapce zatím žijou a nepadají. Některé ještě dokvétají. Děkuji. Lenka

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika