Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím autora príspevku 70.99. S neodstranenými rosnými korienkami, které sa časom zmení na dosť hrubé korene plytko pod trávou súhlasím. Sadenice treba donútiť koreniť hlboko, aby boli stabilné voči dlhodobejším výkyvom počasia.

Zatrávnenie 5- árového vinohradu by som nezatracoval. Ak nehodláte pestovať medzi radmi zeleninu alebo ako zábrana proti erózii pôdy vplyvom lejákov na svahovitom teréne je zatrávnenie najideálnejšie riešenie. Holý povrch pôdy Vam dlho bez porastu burín nevydrží. Tráva by nemala byť až po vinič. Pás voľnej pôdy pod viničom potrebný na hnojenie sa dá zvládnuť aj s motyčkou alebo ručnou plečkou. S krovinorezom sa mi tiež podarilo pretnúť hneď prvý preočkovaný vinič (Marquette), dodnes si vyčítam svoju nepozornosť, ale v dáždi a blate so 4- kolieskovou kosačkou nič nespravíte. A tento rok máme tých prehánok veru požehnane. Po 2-3 rokoch rušiť trávnatý pás v medziradí nemusíte. Verte mi, že vinič sa pod trávou nedusí. Na Maďaroch striedajú tieto pásy, ako ste správne popísal, aj preto, že treba ísť raz za čas do vinohradov aj s pluhom, napr. za účelom vyorania hlbšej brázdy a zapravenia fosforečných hnojív do pôdy. Maštalný hnoj zaoraný do vinice nenahradí žiadne priemyselné hnojivo. Na malom vinohrádku Vám postačí rýľ a motyka, niet dôvodu rušiť zatrávnenie. Vinohrad je holt robota a zas len robota. Na koštovanie výsledkov našej práce a rozprávanie o víne a vinici máme predsa "čas vianočný"!cheeky

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika