Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Révokaz je škodlivý všade kde se ukáže, kde se vyskytne (nepřežije jen v čistém imummním písku).Je jedno jestli ve vinorodých či jiných oblastech - k nám (do tehdejšího Rakousko-Uherska) se dostal hlavně z Francie na počátku minulého století (a tehdy bylo všeobecně chladněji než dnes) a vesele se množil...

Osobně jsem viděl napadené keře mšičkou v Č.Budějovicích-Borek (cca 450mnm) tento známy si sazenice koupil v zahradnictví jako pravokořené- nemyslím si že Budějovice jsou zrovna vinařskou oblastí a přestu tam mšička nalezla živnou půdu... 

Ani americké podnože nejsou v případě zamoření stoprocentně odolné a tak jak mi soused zaneplešil vinohrad vím, že nematody (bulky na kořenech) vzniknou i na Am. podnožích (u mne na SO4 a T5C)- nepomohl postřik tehdy nejjedovatějšími zálivkami - ARBOROL. Na kořenech bylo i 100 jedincu mšičky a bulky velikosti ořechu či vejce.Na radu jsem pak musel několikrát plynovat půdu  .Keře pak další 3 roky nerosly než se vzpamatovaly... Sousedův vinohrad 150pravokořených hlav tehdy do půl roku od napadení prakticky odešlo a mšičce nezbylo než se přestěhovat ke mě  .To byla ta smůla...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika