Topí se jahody - záhon plný vody



Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 173.196 (?)
11.1.2011 19:12
Ony se mi prave jednou topily jahody uz na podzim kdyz hodne prselo, takze to tim zmrznutim nebude. Jak dlouho muzou stat rostlinky ve vode aby nezasly? - byly pod vodou cele, mela jsem hladinu tak 10 cm.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 173.196 (?), 11.1.2011 18:24, zobrazeno: 5405x
Máme jílovité podloží na zahradě a na něm 15-20 cm puvodni ornice, ktera je take celkem hutna. Kdyz jsme zakladali travnik, navezli jsme spoustu pisku a kdyz jsme delali zahony, tak jsme skryli vrchni hlinu, odvozili jil do hloubky 50cm, navezli zpet hlinu a promichali ji se substratem, s kompostem a hrabankou. Zasadili jsme jahody, maliny, ostruziny a boruvku, prekryli smrkovymi vetvemi. Ted kdyz taje snih, tak mam ze zahonu bazen, protoze se tam stahuje nejspis voda i z okolniho pozemku, kde se tak snadno nevsakuje. Dneska jsem asi hodinu odnasela kyble s vodou, tak jsem to jakz takz odvodnila (povrchni vodu), ale nevim co dal - 1. ma smysl abych vodu pri dalsim tani odnasela nebo si to poradi samo? 2. pocitam, ze budeme muset na jare udelat od techto zahonu drenaz a svest vodu ze svahu - mate nekdo jiny tip? 3. myslite ze tuto koupel rostlinky preziji? Diky za vase zkusenosti.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 11.1.2011 18:30
Vzhledem k počasí v minulém měsíci může být rozmrzlá jen horní vrstva půdy a proto voda nevsakuje, vydržte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 173.196 (?), 11.1.2011 19:12
Ony se mi prave jednou topily jahody uz na podzim kdyz hodne prselo, takze to tim zmrznutim nebude. Jak dlouho muzou stat rostlinky ve vode aby nezasly? - byly pod vodou cele, mela jsem hladinu tak 10 cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.202 (?), 19.1.2011 11:21
odnášet vodu asi nemá velký smysl, jsme na tom podobně, jen jsme dali cca 30cm kvalitní půdy a udělali záhon vyvýšený o cca 20cm (tzn ze jsme sli dolu jen 10cm), ani jsem o tom nepremyslel, ale dopadlo skvele a vas problem nam nehrozi. zkuste to zvazit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 19.1.2011 11:42

Pokud jde o jahody, těm 20 cm odvodněná vrstva stačit bude, ale třeba u kořenové zeleniny už by mohl se zamokřením být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.202 (?), 19.1.2011 11:49
to ano, ale zase korenova zelenina tam neni cely rok a povoden je prevazne leden-brezen... no, kazdopadne mrkev ani nic jineho si nestezuje :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 19.1.2011 11:55

Já jsem totiž řešila podobný problém se záhonem ve skále, který jsem později musela zvednout na jedné straně (je do ve svahu) o půl metru. Mám mrkve kverulantky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika