Štěně 5 měsíců



Stránky: 1,  2   
Beata26 - (2) - 33.65 (?) 
6.2.2019 14:41, zobrazeno: 14889x

Zdravím všechny pejskaře, potřebuji poradit, máme doma křížence borderky a slovenského čuvače, učili jsme ho doma samotného ale je to tvrdohlavec a hodně štěkal, vyl a kňučel, už to vypadalo dobře ale pak dcera byla nemocná a zůstali jsme doma cca týden no a od té doby je jak šílený, sice neštěká ale strašlivě kňučí když jdeme pryč.Sousedka říkala že kňučel opravdu hodně a celou dobu co jsme byli pryč cca 2 hodiny, sousedi jsou sice tolerantní a většina pejsky má ale nechci by tohle dělal. Máte nějaká typ jak ho zklidnit a zda by se vyplatilo koupit například adaptil nebo něco podobného? Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.5 (?), 7.2.2019 7:42

Zkusili jste ho nějak zabavit, když odcházíte? Známá vyráběla takové,,hlavolamy"  - několik kartonových krabic do sebe, do nejmenší pak nějakou sušenou dobrotku. Psu t vždycky dávala těsně před odchodem a pes se nakonec pak těšil kdy konečně vypadnoucheeky Musíte ovšem počítat s tím úklidemwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.65 (?), 7.2.2019 15:02

Zdravím zkusila, ikdyž dostane kost.. hned jak zjistí že jdeme pryč okamžitě všeho nechá a už u oblékání trochu dělá herečku. Už byl vpohodě ale to bychom nikdy nesměli být nemocní :D zkouším ho to naučit znovu ale už se mu nějak nechce je to tvrdohlavec :D ale někdy musím odejít třeba hned ráno a není čas sním běhat hodinu venku. Úklid mi nevadí ikdyby mi rozkousal půl bytu hlavně že by neřval na celý barák. Ale ikdyž je zabavený hned jak vidí jak si beru bundu tak už nic nedělá a nic nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.37 (?), 7.2.2019 19:56

Zkuste mu pořídit do pelíšku nějaké plyšové zvíře - kamaráda, aby se necítil sám wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.65 (?), 7.2.2019 20:54

Toho má už co přišel... a bednu s hračkama vedle pelechu...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 181.142 (?), 8.2.2019 9:58

Při vší úctě, to je jako nechat doma malé dítě. Pes nepochopí, že se vrátíte, pro něj je to vždycky katastrofa. Mohl by být přes den někde jinde, kde by nebyl sám? Jsou i psí jesle. Přece to nebudete řešit chemicky.surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.5 (?), 8.2.2019 10:16

Zadavatelko - jak píšete, že dělá cirkus už při oblékání... vím, že na bytě je to problém, ale zkusila bych absolutně tomu nevěnovat pozornost. Nehubovat, neutěšovat, dělat si svoje jako vždy, jako by tam pes nebyl. Ve dveřích: buď hodná holka, přijdu, ahoj a jít. Jasně v klidu, stručně. Možná za párkrát(vím, hrůza) pochopí, že to tak prostě je a bude. Byla jsem v absolutně jiné situaci, do bytu bych si psa nikdy nepořídila. Ale má je tak plno lidí, nějak se to urovnat musí. Nepomůže třeba ani puštěné rádio?Nevím, jak se to dělá, ale viděla jsem v telce, že lidi s takovým psem měli i webkameru a nějak mohli i na psa promluvit, chválit, když byl v klidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.65 (?), 8.2.2019 10:56

Zdravím cikrus vyloženě nedělá jen si lehne do pelechu a pokňourává... psa už jsem měla.. měla jsem 15 let jezevčíka takže nejsem stoprocentní začátečník ale tohle je z poloviny čuvač či co a ty jsou velice kontaktní a chtějí být s pánem každou vteřinu takže je složitější je to naučit... neloučíme se ani nevítáme..vždy vylezu ze dveří a prostě jdu... měl puštěnou i televizi a tu kameru si taky chci pořídít... chtěla bych mu nějak pomoct aby se netrápil a nerozvinula se u něj úzkost. Už mu to šlo dobře ale začal dělat trucnu co jsme byli doma cca týden v kuse kvůli nemoci, jsem na mateřské takže čas mám a snažím se ho to naučit a pokračovat ve výcviku jak jsme to měli předtím ale někdy se stane že musím hned odejít brzy ráno ale nikdy není doma sám déle jak 3 hodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.65 (?), 8.2.2019 10:51

Při vší úctě k vám..pes žije 12 let a on se musí naučit být doma sám..nemůžu ho celý jeho život někde nechávat u lidí... nejde o to že bych to chtěla řešit chemicky ale pokud vím tak napříjklad Adaptil je i na úzkost u psů a on evidentně úplně cajk není a pomůže mu to není to žádný tlumící přípravek jako sedativa nebo tak... a navíc nechci aby se trápil ale doma se naučit sám musí a jestli mu například ten difuzer dopomůže ktomu aby to lépe zvládal tak to klidně použiji aby se mi celou dobu co sním nebudu netrápil... a navíc jde jen o například dvě hodiny denně a to ještě ne každý den jelikož jsem na mateřské..jsou to jen nárazovky a jak jsem již psala zkouším ho to naučit znovu tak jak to bylo než malá byla nemocná to zvládal perfektně, ale vrátil se o velký krok do zadu... ale chtěla bych mu nějak pomoct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Beata26 - (2) - 33.65 (?), 8.2.2019 11:13

Zdravím Vás všechny co si můj příspěvek přečtete a přidáte svou radu nebo názor... v první řadě chci jen upozornit na to že nechci psa tlumit jak mi tu bylo řečeno.hledám jen způsob jak mu dopomoct aby zvládal samotu lépe... samozřejmě pokračujeme dál ve výcviku samoty jako předtím ale už to tak dobře nezvládá, potrvá to déle ale budeme pokračovat. Zda Adaptil nebo jiné přípravdky fungují byla jen otázka..neběžela jsem hned to koupit.Pejsek není sám každý den jsem na mateřské a jsou to nárazovky když někam musím jít nebo když jdeme s malou do dětské herny..prostě takové ty situace kdy si ho nemůžu vzít sebou. A taky padlo tu zda ho nemohu dávat k někomu... ne nemohu a ani nechci jelikož pes se musí naučit být sám i kdybychom to cvičili rok... dále když je čas a nemusím odejít hned ráno než odejdeme jsme například hodinu venku, je vyvenčený, najezený a zabavený... nenadávám mu když začne kňourat ani se sním neloučím ani nevítám... samozřejmě dostane dobrotu že to přežil ve zdraví :D je to prostě tvrdohlavý matlák a je to sním složitější ale není to můj první pes takže nejsem úplný nováček... hledám jen způsob jak mu dopomoct aby nebyl úzkostlivý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika