Příspěvky uživatele - K.KAREL

Gravitační nebo tlaková filtrace, 27.2.2010
Chci se poradit, jsem ted na vážkách jakou filraci? stavím jez.100m3 a řeším zda udělalat gravitační filtraci v šachtě(stavební práce, sladění filtru)nebo udělat pouze suchou šachtu s čerpadlem, filtr dát mimo jezírko na terén a vodu tam hnát... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 27.2.2010
jak vám to bude fungovat? řeším jestli udělat gravitační čističku, nebo jít raději cestou šachtou s čerpadlem a filtr dát mimo a čerpat doněj vodu a samospádem odtíkat zpět do jezírka?.. co je jednodužší?..a mín komplikované?
Zkušenosti s filtrací, 7.2.2010
pro M.Hrkal děkuji za námět.. chc i se zeptat, jestli nemíte nějaké rozměry grav filtru vel.cca 5/1/1m, jde mi o to jak dimenzovat průchody v komorách, vstupy výstupy, vstup by měl být pr.160 mm od vortexu, výstup asi dva 50mm? ale jak umístit... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 7.2.2010
Já uvažuji vyrobit velký vortex pro jez.100m3 tak o objemu 800 lt kuželovou nádobu o pr.1100mm, s vstupem a výstupem 160 mm, a uvnitř vzpomínanou nádobu plovací s mikrosítem 0.5mm, ktera se bude otáčet proudem vody, vstup bude skimer a gula... celý příspěvek >
Zkušenosti s filtrací, 5.2.2010
pro M.HRKAL, ptám se Vás jako odborníka, velikost grav.fitru pro cca 100m3-stačí 4-5 m3,uvažuji o výrobě filtru této velikosti s 4-5 komorami a dvě čerp. po á 10 000lt. Nemáte prosím nějaký nákres takového filtru at nemusím oměřovat... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 3.2.2010
pro M.HRKAL byl by jste ochotem vložit plánek gravit filtru, at nwemusím oměřovat a zkoumat vymyšlené?,děkuji, ještě se zeptám plánuji pro jezírko 100m3,ten filtr gravitační velikost 5/1/1 m -bude stačit? + Vortex před ním. děkuji... celý příspěvek >
Zajíci - škodná, 30.1.2010
Na podzim jsme zasadili plot s habru,,stromky velikosti cca 1 m, před týdnem jsme se byli podívat a zajísi to z 50% okousali, tak jsme koupili přípravek a ted to natřeli, ale většina metrových habrů má výšku tak cca 30 cm, mladé větvičky sežrali, je... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 25.1.2010
já bych nechtěl nasávat z drenáže spíš opačne tlačit tam vodu z filtru.., pro s vodopádem 16.tis?
Doma dělané filtrace, 25.1.2010
pro M.Hrkal jsem uvažoval dvě á 8000lt. zdá se Vám to málo?.. jedno pro drenáž, druhé pro vodopád..
Doma dělané filtrace, 24.1.2010
Jak to máte realizované?,vodu odčerpáváte z dnenážních trubek, nebo ju tam čerpadlem vháníte? a jakou máte velikost jezírka?
Doma dělané filtrace, 24.1.2010
už Vám někdo poradil s tím komorovým filter?řeším to samé..,a také bych potřeboval radu.. 
Doma dělané filtrace, 24.1.2010
Proč myslíte, že hnaní vyfiltrované vody do drenážní hadice nebude fungovat?některé firmy to takle raalizují a zabezpečí okysličenou vodu pro růst rostlin..
Doma dělané filtrace, 23.1.2010
pro M.HRKAL kolik jako odborník jsi myslíte, že by měl být výkon těch dvou čerpadel? tu drenážní hadice uvažuji délky cca 40m jak to myslíte, že "čerpadlo nedokáže zajistit funkci skimeru a gulí?"
Doma dělané filtrace, 23.1.2010
není mi ale jasné, jak to čerpadélko roztočí to síto?to musí proudit na stěny?nebo jak a točí se to ve směru přítoku vody do vortexu, nebo proti?
Doma dělané filtrace, 23.1.2010
Ještě vstup by byl dvě guly -typ provzdušňované, a skimer profi od OASE v pobřežní zoně, vše svedené do jednoho potrubí pr.160 mm-zároveň vstup do Vortexu, je to tak možne?
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika