Příspěvky uživatele - 46.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Presazeni revy, 13.9.2012
Ani bych se nebál přesazovat starší keř révy jako spíš konkrétního času, půlka září určitě není na přasazování ideální termín. Réva není ve stadiu vegetačního klidu, naopak se teprve na zimu připravuje, takže podle mého názoru tyto keře nepřežijí... celý příspěvek >
Pleseň na uhorkách, 27.6.2012
Ridomil na plíseň okurkovou neúčinkuje, lepší je Aliette a Previcur Energy.
Co se deje s mojema rajcaty? Jaka je to nemoc a co proti ni?, 27.6.2012
Připadá mi to jako špatně vypláchnutý postřikovač po růstovém herbicidu.
Choroba vinné révy, 25.6.2012
Letošní rok s námi pěkně cvičí, na mé nové moštové viničce nejsou ještě výhony ani tak dlouhé, jak byly 17. května. Sazenice někdy trčí, pokud je zelená, tak by měla začít růst, otázkou je, nakolik stihne vyzrát. Také mám jednu sazenici shodou... celý příspěvek >
Choroba vinné révy, 25.6.2012
Zdravím všechny. U mne na Hané je dosud réva bez příznaků napadení chorobami, přece jen srážky byly tady o dost menší než na jihu Moravy. K fungicidům - asi bych se přimlouval nepoužít Ridomil, mám obavu z možné rezistence plísně k této chorobě... celý příspěvek >
Co nám chybí?, 17.6.2012
Nechybí, ale přebývá: svilušky.
Jakou odrůdu na pergolu?, 11.6.2012
Stříhat se musí každá odrůda, tam příliš nevidím možnost výběru. Co se týká stolních, většinou je u nich problém s vyšší odolností k mrazu, málokterá vydrží víc než -25°C. Na pergoly se většinou doporučují odolnější americké odrůdy, které vydrží... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 8.6.2012
Zala Gyongye neboli Perla Zali je sice interspecifická odrůda se zvýšenou odolností k houbovým chorobám, ale její odolnost k plísni révové je nedostatečná. V roce 2010 u mne kompletně celou její úrodu plíseň zlikvidovala. Proto jsem ji ze své kolekce... celý příspěvek >
Roubování révy za zelena, 7.6.2012
Roubování zazelena je velmi jednoduché, ujímatelnost je vysoká, ale bývá problém s udržením přeroubovanců přes zimu. Většina jich v okrajových oblastech zmrzne. Můžu poslat DVD s návodem na všechny způsoby roubování révy, jen je v ruštině.
Vysetý trávník a plevel, 6.6.2012
Totální herbicid (glyfosát) podle mého názoru zlikviduje rostoucí plevele, ale nová semena plevelů stejně vzejdou. Jak znám ježatku, ta vzchází velmi často ve vlnách. A nesdílím názor Ferdy Mravence, že ježatka je vhodná na trávník. Má totiž jednu... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 6.6.2012
Ani na Hané žádné vedro, ale přízemní mráz snad nebyl, nejnižší teplotu jsem viděl +2,3°C.
Rezistent vs obyc, 28.5.2012
On už pojem "rezistent" je zavádějící. Výstižnější pojmenování je interspecifická (neboli mezidruhová) odrůda révy. Tlak na plísně budete mít sice stejný, ale některé interspecifické odrůdy jsou k houbovým chorobám méně vnímavé, bohužel však... celý příspěvek >
Réva spálená mrazem 18.5, 22.5.2012
Nevěřím, že by si mráz vybíral podle kategorie viničních tratí, takový pozdní mráz tady nebyl padesát let! I v Maďarsku jižně od Balatonu byly zaznamenány teploty k -10°C.
Bilance 18.5 - mráz, 22.5.2012
Mrazové škody jsou lokální, u mě na Hané jsem škody na jabloních, švestkách a meruňkách nezaznamenal, ale kolegyně o 15 km na jih má černé vše, takže bude bez ovoce. Co jsem slyšel, tak i jihomoravské Mikulčice budou bez ovoce, překvapivě rajčatům se... celý příspěvek >
Pozdní jarní mrazy, 18.5.2012
O salát a kedlubny bych strach neměl, byť asi ráno nevypadaly dobře. Pokud byl alespoň trochu zakořeněný, měl by přežít bez problémů, horší to bude s paprikami, rajčaty a révou.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika