Příspěvky uživatele - stefanos689

Mravenci na zahrade, 27.4.2013
Pozor na pouziti Chemstop Ekofix u mladych stromku. U nekolika stromku se mi po aplikaci zacala odlupovat kura a stromky zaschly.
Mravenci na zahrade, 26.4.2013
Poridte si drubez. Leta jsem resil podobny problem, protoze u nas je mravencu opravdu hodne. Od te doby co mi v sadu a na zahrade behaji kruty, slepice a perlicky se mi je dari drzet na uzde.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 17.4.2013
Na jizni Morave uz kvetou rane odrudy merunek a mandlone. Nejpozdnejsi rozkvet Velkopavlovicke zde byl 20. dubna, takze letos to je zhruba vyrovnani tohoto rekordu. V prumeru tady rozkvetaji merunky prvni tyden v dubnu. Letosni rok se vyviji zatim... celý příspěvek >
Krasokvět?, 5.4.2013
100 % Krasokvet
Zásilkový eshop zasílá při těchto teplotách subtropicé rostliny.?, 26.3.2013
Staci zadat do googlu ("strawberry tree hardiness"). Jahodovy strom je 100% relativne dost mrazuodolny. Roste treba i v Londyne. Tam bych se vubec nebal. Ta kalisia je nachylnejsi, ale kratkodoby pokles par stupinku pod nulu by mela vydrzet (-2/-3... celý příspěvek >
Zásilkový eshop zasílá při těchto teplotách subtropicé rostliny.?, 26.3.2013
Pokud jsou rostliny v dormanci, tak nevidim problem. Treba tzv. jahodovy strom je rostlina chladnejsich subtropu a i venku ve volne pude odolava teplotam k -10/-15. Ze by nemeli prezit zabalene v baliku si nemyslim. Jednak venku az takova zima neni a... celý příspěvek >
Mrazy v březnu 2013, 17.3.2013
Loni u nas mrzlo i v dubnu, pozdni majovy mrazik jen dokonal dilo zkazy. Obecne posledni mraziky u nas prichazeji kolem pulky dubna a vetsinou jsou jen mirne, takze pokud zacne raseni v pulce dubna je velka sance na solidni urodu. Pri raseni v pulce... celý příspěvek >
Mrazy v březnu 2013, 17.3.2013
Cim dyl vydrzi chladne pocasi, tim lip. Brzky prichod jara = brzke raseni = zadna uroda. Loni mne vykvetly merunky 20. brezna a pri dubnovych a kvetnovych mrazicich slo vse do haje. Pokud vykvetou v polovine dubna, tak je pravdepodobnost, ze kvety ci... celý příspěvek >
Jsme ještě národem zahrádkářů?, 14.1.2013
Tak hlavne driv lidi na dovolene moc nejezdili. To je az vydobytek moderni doby. Prosty clovek se dostal tak maximalne parkrat rocne do spadoveho mesta. Dnes musime vsechno videt, vsude byt... Ja jsem se uz nacestoval dost a priznam se, ze posledni... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 2.1.2013
Je to tu takove pekne nostalgicke vlakno. Mozna vas prekvapim, ale vse neni ztraceno. Znam spoustu mladych lidi, kteri se vraci k hospodareni a ja patrim mezi ne. Samozasobitelstvi ma totiz svoji logiku a nezanedbatelny ekonomicky a zdravotni prinos... celý příspěvek >
Jadernicka moravska, 16.11.2012
No, v dobe o ktere mluvime zadne ovocne skolky neexistovaly. Krome zminenych klasternich, mestskych a zameckych zahrad a parku, kde se mohly objevit ruzne novinky, se pravdepodobne na Valassku vyskytovaly vyhradne takto mnozene jablone - Jadernicky.... celý příspěvek >
Jadernicka moravska, 14.11.2012
Ja vam nerozumim. V textu je prece jasne napsano, ze tato odruda nejen vznikla jako nahodny semenac, ale i nadale byla dlouho timto zpusobem rozmnozovana. Ja nemam duvod odborne byt starsi knize v tomto neverit. Naopak skutecnost me presvedcuje, ze... celý příspěvek >
Jadernicka moravska, 14.11.2012
Jeste si dovolim citaci z obsahle a stare pomologie Frantiska Sucheho Moravske Ovoce: "Cela rada odrud ovocnych povstala bez umele pomoci nahodilym pestovanim. Pred drahnou dobou, kdy jeste slechteni ovocnych stromu bylo mene znamo, pestovano... celý příspěvek >
Jadernicka moravska, 14.11.2012
Dobry den. Domnivam se, ze je tomu tak. Protoze pochazim primo z kraje, kde je stale Jadernicka hlavni jablkovou odrudou a kazdy ma nekolik stromu na zahrade nebo v sadu, muzu s urcitosti rict, ze v kazde dedine je proste trochu jina a nekdy jsou ty... celý příspěvek >
Jadernicka moravska, 14.11.2012
Tazatel Jadernicku vypestovat ze semena pochopitelne muze. Vzdyt i nazev teto odrudy o tom vypovida. Je treba si uvedomit, ze Jadernicka neni zadna jednotna odruda, ale existuje nepreberne mnozstvi ruznych krajovych variaci Jadernicky, ktere byly... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika