Příspěvky uživatele - 214.25

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tak nám zakázali KarathaneLC a Rubigan, 2.4.2009
Rubiganu je škoda, fenarimol patril aj medzi moje "top5" u jabloní.  Až vypatlám  posledné zbytky, tak sa mi javí najúčinnejšia kombinácia Topas+captan, prestriedať so strobilurinmi. Ale nemám pocit, že sa to vyrovná dvojkombinácii... celý příspěvek >
hnojení jabloní, 24.9.2008
Pokročilý nedostatok bóru sa pozná na kvalite plodov. U jabĺk vzniká křenčení. Bór sa dáva preventívne, aby k tomu nedochádzalo. Okrem toho má myslím bór aj priamy vplyv na diferenciáciu tkanív, tým pádom na násadu kvetov na ďalší rok.
elektrický vertikutátor, 24.9.2008
Ja mám pocit, že vy máte trochu mylný pohľad na vec. Vertikutátor nie je "čistič trávniku" a jeho úloha nie je zbaviť trávnik na 100% od "nečistot". Takisto sa niekto občas mylne domnieva, že vertikutátor nahradzuje orbu. Vertikutátor má hlavnú... celý příspěvek >
Moření cibulí mečíků, 23.9.2008
Spomínam si, že u nás doma sa používal na morenie Fundazol a Previcur. Na tulipány, gladioly, aj lilie.
pěstování doma - levandule, 21.9.2008
Levandulový cukor sa robí principiálne tak isto, ako (moje) babičky robili vanilkový cukor. Na 250g cukru cca 2 čajové lyžičky sušených kvetov levandule alebo 4 ČL kvetov čerstvých. Dobre uzatvoríme a nedávame do chladu. Cca 14 dní to občas... celý příspěvek >
rez na hrušni Williamsova, 21.9.2008
Nevidím to až tak nihilisticky. Rez hrušňová v primeranom množstve je problém - ale v podstate hlavne  problém kozmetický. Teda ak zrovna nepestujete nejaké okrasné hrušky.  Bojovať s ňou je neefektívne. Jej výskyt medziročne... celý příspěvek >
rez na hrušni Williamsova, 20.9.2008
Nič bio neexistuje. A pretože rez hrušňová nie je škůdce, tak ani predátor. Jediný bio-spôsob je, že zlikvidujete v okruhu 3km (niektoré) jalovce. Zoznam kultivarov ktoré treba zlikvidovať je... celý příspěvek >
Přesazení meduňky a šalvěje, 19.9.2008
To je zaujímavé s tou invazívnosťou meduňky. Moja skúsenosť je opačná. Mám 2 veľké trsy u západnej steny baráku. Priame slnko dostanú od obeda. Nikam sa nerozrastá, je na tom mieste "odjaživa" niekoľko desiatok rokov. Nikto sa o... celý příspěvek >
Rychle rostouci strom se stinici korunou, 18.9.2008
Liliovník by nemal mať problém v Beskydech. Mám jeden asi 6 ročný (zimu s -27stC prežil) a bývam na novojičínsku - liliovník je kóte 337m.n.m. Jeden veľmi starý a krásny exemplár bol u cesty pri vojenských opravárňach v Novom Jičíne - ale... celý příspěvek >
Meduňka, 18.9.2008
...může následně vést ve vyšším věku k osteoporoze. Osteoporóza môže spôsobiť porotické kompresívne fraktúry stavcov, tie zase môžu vyvolať imobilizačný syndróm, tam sa môže vytvoriť inkontinenčný syndróm. Lekár predpíše plienky, v plienkach môže byť... celý příspěvek >
měsíčková mast - sádlo?, 17.9.2008
OK, nič som nepovedal. Ja len že to s tou  karcinogenitou všetkého netreba preháňať.  Nie všetko je karcinogén, o čom v predajni zdravej výživy tvrdia, že karcinogén je.  Rakovina nevzniká tak, že "ideme okolo karcinogénu a máme... celý příspěvek >
měsíčková mast - sádlo?, 17.9.2008
Medzi "může být kardinogenní" a "je karcinogenní"  je priepastný rozdiel. To prvé je typický marketing napr. výrobcov masla. K tomu druhému nie sú dôkazy. Dosť pochybujem, že niekto niekedy dostal rakovinu kože z toho, že sa natieral sádlom,... celý příspěvek >
Rychle rostouci strom se stinici korunou, 17.9.2008
Ak nejde o ovocie, ale o rychle rastúci okrasný solitér, tak si pozrite javor červený (Acer rubrum) - turisti si ho budú určite fotiť na jeseň. Potom zelkova pilolistá (Zelkova serrata) - tiež zaujímavá na jeseň. Liliovník - Liriodendron tulipifera -... celý příspěvek >
Rostlina, která pomáhá astmatikům, 16.9.2008
Tak to síce netuším, či práve eukalyptus pomáha, ale nech! Vylúčiť sa to nedá. Čo sa používa je EPHEDRA DISTACHYA L. - chvojník dvouklasý / chvojník dvojklasý. V prírode už nerastie - a kde rastie, tam je prísne chránený. V... celý příspěvek >
červivost jablek, 14.9.2008
Červivosť spôsobuje viac škodcov. Hlavní škodcovia sú pilatka jablečná, obaleč jablečný a obaleč východní. Preto nie je možné riešenie "jedným univerzálnym" postrekom, ale je nutné striekať podľa vývojových štádií škodcov. A to dosť presne.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika