Příspěvky uživatele - 214.25

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pěstování magnolie, 19.4.2009
Nie je magnólia ako magnólia. Niektoré kultivary kvitnú skorej, niektoré vyžadujú čas. U semenáčov je normálne kvitnutie obvykle po 15-20 rokoch.  Sú oblasti kde magnolie jednoducho skoro nekvitnú (resp. kvitnú len v divokej krajine -... celý příspěvek >
Úprava trávníku, 17.4.2009
Vážený pane! To ste ovšem nepochopili princíp a účel vertikutátoru. Jeho úlohou nie je trávnik vyčistiť na 100%.  I keď práve väčšina ľudí si to myslí. Vertikutátor má prerezať trávovú vrstvu vertikálne. Toť vše! A toto vertikálne prerezanie... celý příspěvek >
Mechanický vertikulátor, 17.4.2009
Medzi inými zbytočnosťami vlastním aj vertikutačné hrable bez kolečiek - to je úplná šialenosť. Fungovať to samozrejme funguje, ale chce to tucet odpočinutých brigádnikov na deň.  S kolečkami - to bude určite podobná... celý příspěvek >
Mšice na nektarinkách, 16.4.2009
Ďakujem! Nie som zahradník. Som typické bratislavské decko zo Starého mesta odviate osudom "z kaviarní rovno do Beskyd".
Ochranny postrik, 16.4.2009
Ešte doplním zdroj, podľa ktorého postupujem pri postrekoch ja. Je to bulletin VirginiaTech, ktorí amíci každoročne aktualizujú a je tam kopa užitočných informácií. Prípravky sú dostupné skoro všetky, ale pod inými názvami.  Choroby a... celý příspěvek >
Kadeřavost, 16.4.2009
Teraz už nič. Listy budú deformované, ale to až tak nevadí. Sú viac-menej funkčné!
Ochranny postrik, 16.4.2009
Ja dávam aj na myší ouško - tento rok syllit, aj na poupě - tento rok rubigan+polyram (čím riešim súčasne aj budúce padlí a rzi) . Mám jeden Golden Delicius a Idaredy, kde to inak nejde - to sú magnety na strupovitosť a Idared na padlí.
Mšice na nektarinkách, 16.4.2009
K nám zatiaľ žiadne berušky nedorazili (ale dnes ma potešila invázia čmeliakov). Čo sa týka mospilanu. Ten sa vstrebáva rýchlo do rastliny a vydrží tam fungovať pár dní. Je to systémový prípravok a rastlina ho rovnomerne rozvedie v... celý příspěvek >
Ochranny postrik, 16.4.2009
Sem s nimi! Vždy ma zaujíma, čo používa "konkurencia". Postrekujem rád a obvykle končím 14 dní pred zberom.
Nemocné javory?, 15.4.2009
Ťažko povedať čo by bolo najlepšie.  Je predpoklad, že už niečím napadnutý je a pravdepodobne napadnutý zostane. U javorov sa cení prirodzený rast a to už  nesplní, pretože bude navždy  "mrzák". Tento fakt by mi až tak... celý příspěvek >
Ochranny postrik, 14.4.2009
Myslím, že celý problém účinnosti, resp. neučinnosti niektorých prípravkov je zakopaný v samotnom cykle Taphrina deformans.  Blastospóry sa aktivizujú pri +7stC. Nosičom je dážď. Na druhej strane je ale nutná "vnímavosť" broskyne. Tá je... celý příspěvek >
Rez Hrušňová, 14.4.2009
Tento problém sa tu spomína skutočne stále dokola. Ja ovšem nechápem, prečo to je taký problém. Rez hrušňová nie je žiadna katastrofa. Je to viac-menej kozmetický defekt. Ak sa udrží v medziach normy, tak sa nič  sa nedeje. Ja mám dve... celý příspěvek >
Krtek - a je to, 14.4.2009
 OK. Savo je stabilizované  pomocou NaOH, aby netvorilo s kyselinami voľný chlór, s močovinou chloramin a pod. Ak sa teda ponechá "len tak", tak z neho zostane slaná voda. Hlavne to netreba celé zbytočne... celý příspěvek >
Krtek - a je to, 14.4.2009
A čo teda sposobuje  Savo v prírode? Teda okrem toho, že sa rozkladá na chlorid sodný a vodu. V čom je tá extrémna kontaminácia prírody? Potom aj more a oceán je iba "sajrajt", ktorý extrémne kontaminuje prírodu.(Dúfam, že nechodíte s detmi... celý příspěvek >
Mšice na nektarinkách, 14.4.2009
Určite by som Oleoekol v tejto rastovej fáze nepoužíval. Je to olejová emulzia a tým je jasne dané jeho použitie "proti prezimujúcim škodcom". Súčasne to neznamená, že proti prezimujúcim škodcom hocikedy počas roku. Je určený výhradne pre použitie vo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika