Příspěvky uživatele - 48.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vertikutace - nože nebo drátky?, 14.4.2016
Děkuji oběma za reakci. Přímo zde na fóru jsem si později přečetla právě opačné doporučení, než napsal předchozí přispěvatel - totiž že na podzim se má prořezávat a zjara drátkovat. Tož jsem z toho jelen a asi si hodím korunou, páč o víkendu se do... celý příspěvek >
Osázení terasy, 14.4.2016
Buxus, brslen, zimolez (částečně opadá, ale v létě hezky kvete), takové ty ohnuté jalovce taky vypadají pěkně :-)  Vzhledem k malým dětem ale pozor na jedovatost některých rostlin.
Jaké rostliny do zimní zahrady?, 13.4.2016
Také máme zimní zahradu obrácenou na jih a mohu potvrdit, že tam lze pěstovat většinu pokojovych kytek kromě stinomilnych a extrémně choulostivych. Nebyla bych si tedy jistá tím ledvinikem, je stinomilny. Mám tam i spoustu kaktusů a jiných sukulentů,... celý příspěvek >
Problém s břečťanem, 13.4.2016
Mně teda nerostl :-)  vůbec mám s řízkováním břečťanu špatně zkušenosti, nakonec jsem to vzdala a koupila zakořeněné sazenice v zahradnictví :-)  Bez světla, bez vzduchu, bez živin pod fasádou - no někomu se možná holt daří... celý příspěvek >
Problém s břečťanem, 12.4.2016
Dokud nic neraší, nemá smysl roundupovat. Myslím si, že bez světla to pod novou fasádou byť by i zvlhla neporoste. 
Problém s břečťanem, 10.4.2016
Zbytky břečťanu na zdi udusite polystyrenem a novou fasádou. Kořen zničíte tak, že kdykoliv z něj začne něco rašit, potřete to roundupem. Za nějakou dobu zdechne.
Jaké bylinky do truhlíku na balkon?, 10.4.2016
Cokoliv, ale musíte to zalívat :-)  Z jednoletých se mi dobře dařila bazalka, z vytrvalých pažitka, libeček (ve velkém květináči - voní jako petržel), tymián, routa, meduňka a hlavně máta - ta se hodně rozrůstá.
Co se sadem po dědovi?, 4.1.2016
Dobrý den, zdědili jsme kromě švestek též 6 starých jabloní. Dvě jsou krásné, klasický převislé - ačkoliv jablíčka nich nic moc, nechali jsme je hlavně pro okrasu. Zbylé 4 jabloně byla nevzhledná košťata, plodící nepoživatelná případně žádná jablka.... celý příspěvek >
Aceton v pálence - lze vyvětrat a kde se bere?, 2.1.2016
Už se to tu kdysi probiralo - Kvas smrdí podobně jako ředidlo Jestliže se kvas zahřál na více než 35 °C, mohla zapracovat clostridia. Teplota varu acetonu je 56 °C, takže jste ho vydestiloval před ethanolem (teplota varu 78 °C). Butanol... celý příspěvek >
Maltodextrin do kvasu, 25.11.2015
Praktickou zkusenost s tím nemám, ale jestliže lze kvasit škrob (např. brambory - výroba lihu), nebude dělat problém ani maltodextrin, což je částečně hydrolyzovany škrob. A na glukóze si kvasinky pochutnaji, beztak musí nejprve ovocný cukr fruktózu... celý příspěvek >
Sestříhat kokardu?, 18.11.2015
Dobrý den, někde jsem četla, že kokarda se má po odkvětu hluboce sestříhat. Moje kokarda dosud hojně kvete a dnes pojedu před zimou na chalupu naposledy. Mám ji sestříhat?
Ktory benzin v ČR a v SR neobsahuje BIO-primesi?, 5.11.2015
Máte pravdu, benzín s přísadou biopaliv je po 2-3 měsících nepoužitelný. Také ho dobývám že sekačky již na podzim, ale kdybych tak učinila až zjara, snad by se nic tragického nestalo. Nevím o tom, že by se v ČR prodával nějaký benzín bez biopaliv... celý příspěvek >
Zazimování růží, 3.11.2015
Ráda bych se pana Stanislava zastala. Předmětem diskuse bylo zazimování růží, a ne kolik má pan Stanislav ve skutečnosti k dispozici brezového listí. Domnívám se, že mně i další tazatelce poradil správně a ještě jednou děkuji. O produkci... celý příspěvek >
Jak správně likvidovat napadené rostliny?, 31.10.2015
Aneb hřbitov kyticek a zeleniny :-)  Pokud by se někomu nechtělo kopat "hrobecek", snad stačí dat napadené rostliny do igelitového pytle a nechat odvézt na skládku nebo do spalovny s ostatními nevytriditelnymi odpadky.
Stříhání oleandru, 15.10.2015
Kdysi jsem měla oleandr napadeny nějakou breberkou, tak jsem ho ostrihala téměř dohola. Obrazil bez problémů. Kvete na koncích mladých výhonů - ten můj.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika