Příspěvky uživatele - 141.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Velmi sladká, aromatická rajčata, 6.1.2014
Z dané stránky bych doporučila Tomatoberry, loni jsem ještě měla venku Marmade, ale praskalo. S ostatními nemám osobní zkušenost. J.
Množení sazenic rajčat řízkováním 2014, 5.1.2014 Obsahuje fotku
Odpovídám na dotazy. Letos se snažím postupovat stejně jako loni. Přibližně stejné odrůdy, substrát, kelímky, parapet oken, stejné místnosti, stejný teplota dle termostatu plynového topení u nás v domku. Počasí předpokládám bude jiné. Výsevy mám na... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
Otázka pro pana 60.97: Když nakládáte do láku (na mokro), jakou koncentraci láku používáte. Kolik dáváte vody, soli na 10 kg masa?  Nakládám též do roztoku, proto mne to zajímá.  Jiřina
Množení sazenic rajčat řízkováním 2014, 4.1.2014
Dnes jsem začala letošní pěstitelskou sezonu rajčat. Vysela jsem po jednom až pěti semínkách od odrůd, jejichž semena jsou drahá nebo špatně dostupná a/nebo potřebuji namnožit více sazenic pro přátele. Výsev jsem provedla do výsevního substrátu a... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 1.1.2014
Nakládám maso do roztoku. Poradil mi to jdem starý pán, ten se to zase učil u starého řezníka před lety. Maso odvážím. Dávám na 10 kg masa 500 g soli a 5 l vody. Voda se nepřevařuje. Čistota při nakládání, ale žádné Savo a rukavice. Sůl se rozpustí... celý příspěvek >
Rubín, 28.12.2013 Obsahuje fotku
K zpětným mutacím Bohemie na Rubín: Před asi 15 lety jsem dostala darem Bohemii na A2, mělo jít o orginální stromek od pana Thoře. Na Bohemii jsem přeroubovala Melodii na semenáči, kterou jsem dostala od tatínka, dále jsem si naroubovala další... celý příspěvek >
Hnojení stromů - stopové prvky, 25.12.2013
Tvrdé vody bych se na pití nebála. Již před lety jsem četla studie, kde byla nižší úmrtnost na kardiovaskulární choroby při pití tvrdé pramenité vody oproti pití vody povrchové. Optimálně by měl jeden litr vody obsahovat cca 40–80 mg vápníku a cca... celý příspěvek >
Uskladnění mrkve, 15.12.2013
Mrkev sklízím vždy co nejpozději, ukroutím listy, po sklizni šetrně umyji, vím, že se to nemá. Nechám proschnout jeden až dva dny a roztřídím do igelitek. Otevřené igelitky postavím do sklepa. Vydrží mi vždy do března až dubna. S oteplením venku... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 13.12.2013
Začátkem ledna budu vysévat semínka určená ke klonování. Tam, kde mám dostatek dostupných levných semen stačí vysévat v březnu.  J. 
Rozela, 13.12.2013 Obsahuje fotku
K Rozele: V posledním týdnu jsem ochutnala několik plodů z první úrody Rozely. Chuť výborná, kořenitá, dle mne výběr z dobrého z Bohemie i Vandy. Manželovi přišla "přeparfémovaná", hodnotím nad Rubín, manžel hodnotí pod Rubínem. Zdálo se mi však, že... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 12.12.2013 Obsahuje fotku
Přikládám Indigo Rose z mých semínek, pěstováno a foceno v cizí zahradě. Mně se naštěstí nevešlo do zahrady. Pro příští rok již kamarádka tato semínka nežádá. Neotřelá vizáž se mu nedá upřít.  J.
Rajčata pro sezónu 2014, 10.12.2013
Odrůdu Rhapsody neznám, přečetla jsem si popis v angličtině v odkazu Mirka. Zarazilo mne v popisu extended shelf life, což otrocky přeloženo je prodloužený život na polici, česky skladovatelnost. Rajským, která mají long shelf life, se raději... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 8.12.2013
Z nových odrůd mám k vyzkoušení od svého dodavatele přímo z Ruska několik semen Finiku oranževého a Kiš miš červený. Finik oranževij zde všichni chválí, sama mám zkušenost s Fin.červeným, který u mne nepředčil Nasťu a Děvočku, takže nepěstuji. Neměla... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 8.12.2013
Black cherry vyřazuji hlavně kvůli synovi, on je ani neochutnal, vadí mu barva plodů, přitom je největším konzumentem rajčat v rodině, je schopen sníst v sezoně denně kilo rajčat k masu, k chlebu s máslem, ke všemu. Děvočka mi ve skleníku ke... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 8.12.2013 Obsahuje fotku
Teprve teď jsem se dostala k zhodnocení letos pěstovaných odrůd rajčat, z čehož vyplynou odrůdy pěstované v roce 2014. Vysévala jsem semínka 28 odrůd, několik dalších sazenic jsem ještě dostala výměnou. Sama jsem všechny odrůdy nepěstovala, některé... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika