Příspěvky uživatele - 51.120

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jetel v trávníku, 3.5.2010
Zrovna jeden známý po mě chce, ať mu někde seženu semeno jetele plazivého a mnoha lidem zase tento jetel bílý v trávníku vadí (většinou v okrasném). Pokud se ho opravdu potřebujete zbavit, tak asi jen chemicky, pomocí herbicidů (např. s účinnou... celý příspěvek >
Co je to za hmyz?, 3.5.2010
A ráda se zdržuje na vlhkých a temných místech.
Okusování listů, 3.5.2010
Tak to jsem též zvědav, jestli to někdo určí. Já myslel, že ořešáku se většina hmyzu vyhýbá. Já jsem se setkal pouze s chorobou antraknóza nebo s roztočem - vlnovník ořešákový (puchýře na listech). Co s tím dělat? Z malých stromků se to snad dá... celý příspěvek >
Jeste jeden hmyz, 3.5.2010
Těžko hádat bez obrázku. Pod pojmem štíhlý pravděpodobně myslíte tenký - plochý? Mohla by to třeba být ploštice - kněžice páskovaná, ta je červeno-černě pruhovaná a rychlá.
Je kos škůdce?, 2.5.2010
Okolo staveniště plotové podezdívky jsem včera (vlastně již v pátek) zesekl trávník, abych to moc neuválel a nepošlapal a celý den okolo mne špacíroval kos. To se mu to v nízké travičce dobře hledalo.
Zázraky v zahradě, 2.5.2010
Též jsem si včera (v sobotu), při stavbě podezdívky (ze ztraceného bednění) pod plot, hleděl z očí do očí se dvěma ještěrkami. V podřepu a asi v klidu, přeběhly přede mne asi na 70 cm dvě ještěrky a začali se přede mnou vyhřívat na sluníčku. Foťák... celý příspěvek >
Zázraky v zahradě, 2.5.2010
Pardon pane (Jiří?) i ostatní, které jsem se nevědomky pokusil uvést v omyl. Jde samozřejmě o kostival lékářský nebo-li černý kořen. Při tom psaní k o...  jsem na něco jiného myslel a něco jiného psal. Ještě že jsem nenapsal: : kos, je to... celý příspěvek >
Zázraky v zahradě, 30.4.2010 Obsahuje fotku
 Kojetínsko - 27. 4. 2010
Hnojení česneku, 30.4.2010 Obsahuje fotku
A takhle mě zatím do 28. 4. 2010 narostl (Kojetínsko, severo - východo - východní expozice).
Papriky už ven?, 29.4.2010
Raději počkejte 3 týdny, pokud jdou papriky na volný záhon. Můžete je začít postupně otužovat.
Uskladnění slivovice, 29.4.2010
Uvedené teploty by neměly být problém. Skladuji mnoho let slivocici na tkzv. komoře ve skříni nebo v opletených demijinech, případně neopletené demijony přiklopím nějakou kartonovou krabicí. Teplotu jsem tam nikdy neměřil, ale při kruté zimě tam... celý příspěvek >
Odkvétající meruňka a studené noci, 29.4.2010
Určitě ano.
Trava po 101, 29.4.2010
Co se týče potřebného množství, tak záleží na druhu travní směsi, na účelu použití založeného trávníku a samozřejmě i na stanovišti. Na Vašich 250 m2 plochy budete potřebovat cca 7 kg hřištní směsi nebo 6 kg parkové směsi či např. asi 1,5 - 2 kg... celý příspěvek >
Brambory ze semen - kvetoucí, netrpící pylovou sterilitou, 27.4.2010
Některé rané brambory v našich podmínkách ne vždy vykvetou. Pěstování brambor ze semen přenechejte množitelům. Nevidím v tom pro vás žádný přínos. Jen v ČR je registrováno okolo 160 odrůd brambor. V Evropě to bude zase o nějakou stovku více a co... celý příspěvek >
Je kos škůdce?, 27.4.2010
Kos k večeru nebo po bouřce nádherně vyhvizduje. Kosa nevyhánějte, uvařte si kafe, sedněte na dvorek nebo do zahrady a poslouchejte. Teď sbírá právě různé ty broučky, žížaly, ponravy a nosí to do hnízda kosici a později i malým kosákům. V létě se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika