Příspěvky uživatele - 187.62

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Doma dělané filtrace, 2.11.2008
myslím, že bych vynechal biomolitan...:-) nakupte radši mycí houbičky, stejný materiál, stejná účinnost a daleko menší cena, jinak se mi váš plán zdá jako solidní, ale přidal bych nějakou možnost oddělení větších nečistot a to buď usazovací komoru... celý příspěvek >
Filtrační komplet pro 10 000 l, 30.10.2008
zkuste nějakého prodejce, co vám doporučí, po pravdě řečeno, pokud tam nejsou KOI tak nemusí být filtrace až tak úžasná, při dobrém osázení nádrže možná není potřeba vůbec... Pokud neplánujete ryby vůbec, tak bych se možná nebál zkusit to uplně bez... celý příspěvek >
Zazimování filtrace, 27.10.2008
byl jsem stejný skeptik jako vy... ale poté co jsem viděl reakci používaného zeolitu s octem, jsem přesvědčený, že "něco" to určitě dělá, vzhledem k tomu, že je toho plný internet, předpokládám, že se opravdu jedná o uvolnění... celý příspěvek >
Zazimování filtrace, 27.10.2008
Lávu vyperte ve vodě bez chloru, zeolit můžete promýt vodou s octem (zase bez chloru)...při reakci octa se zeolitem se z něj uvolní čpavek a je připraven na další rok... upozorňuji, po použití octa zase proprat (nemusíte nijak důkladně). Další věc,... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 24.10.2008
mě se zdají ty lopatky jako lepší řešení, už jen proto, že nemusíte mít další zásuvku, nespotřebujete další elektřinu... kolegové na koiphenu elektřinu moc neřeší, u nás je to asi trošku jiné...
Doma dělané filtrace, 23.10.2008
Pane Hrkal, moc rád vidím, že jste se do téhle diskuze zapojil, v tom jsem při jejím založení doufal. :) Teď k mému dotazu... nevíte o jakou tkaninu se jedná? Něco takového by se mi přesně hodilo do designu, který jsem zmínil nahoře. Jen bohužel... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 22.10.2008
Pokud použijete stejným způsobem mikro síto, tak by měla procházet voda a eventuelní nečistota i menší než díry v sítu by měli být odhozeny pohybem síta... Ty lopatky si myslím nejsou až tak velký problém, přilepte třeba epoxidem, můžou to být... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 22.10.2008
To zní skvěle, bohužel v tomhle oboru záruka funguje to v jednom případě, neznamená, že to bude fungovat všude :(
Doma dělané filtrace, 22.10.2008
Dobrá, bohužel nemám nákres ale pokusím se tedy aspoň naznačit... ve středu vortexu počítám s odtokovou trubkou (stojatou)...na tu se nasadí menší kyblík, který má dole vyvrtanou díru v rozměru trubky... kyblík buď provrtáte (mockrát), nebo... celý příspěvek >
jezírko bez elektřiny, 22.10.2008
Promiňte, ale dovolím si odporovat, pokud chcete mít čistou vodu vždy a za všech okolností bez filtrace se neobejdete, to co říkáte Vy, sice funguje, ale pouze pokud vám nevadí, že třeba pozdní jaro váš rybníček totálně zakalí a tak podobně... Nemít... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 21.10.2008
Já mám trošku lepší nápad na řešení mikrosíta, jen se zatím trošku stydím ho uveřejnit, zkusím to probrat s kolegy a uvidím:) možná ho napíšu až odzkouším, jinak mikrosíto je skvělý nápad a díky tomu taky nepotřebujete vortex tak obrovský, jinak 500l... celý příspěvek >
užovka, 21.10.2008
mě by bylo proti mysli mít na zahradě jakéhokoli hada, i když vím, že užovka není jedovatá... zkusil bych kontaktovat nějaký místní útulek, či něco podobného, třeba by ji za nějakou menší částku byli ochotní odchytit...
Doma dělané filtrace, 19.10.2008
pod tou dírou vyvedete trubku a na ní kohout, když chcete vortex vyčistit otevřete spodní kohout a čerpadlo necháte běžet, tím se vortex vypláchne a po uzavření kohoutu zase žene vodu dál do další filtrace
Doma dělané filtrace, 19.10.2008
já plánuji sudy ukrýt za skalkou a z části kamennou zídkou, to bych jako problém neviděl. Jakým způsobem čistíte tu kořenovou čističku? To vytáhnete každou rostlinku a omýváte? Co děláte s usazeninami na dně té kořenové čističky? Nemáte problém s... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 17.10.2008
Zde bysme mohli rozebrat problémy při budování filtrace, jako zakladatel tématu začnu sám: - první komora bude Vortex o obsahu 150 - 200l - druhá komora přemýšlím o kupě houbiček na nádobí - třetí komora - nařezané husí krky (v podstatě náhrada... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika