Příspěvky uživatele - 213.137

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Debrecínská muškátová, 10.9.2023
U debrecinské se mi uchytil roub na podnoži, ale nemá žádné fleky na listech, uplně čistá, narozdíl od Bystrické nebo Dolanky ty mají flekaté listy fest, plody zatím nevím čekám ještě. Že by byla Debrecinská odolná šarce? Klasické Domácí švestky... celý příspěvek >
Meruňky 2023, 9.9.2023
Tak ono jsou i pozdnější broskve po Cresthavenu. Pozdní meruňky se pěstují nejčastěji Far odrůdy - Farely, Farhial, Fardao, Farclo. Před cca 10 dny se objevily dovozové meruňky v obchodech asi z jižní evropy to budou ty poslední Farclo, tady zrají... celý příspěvek >
Líška a hrozno🍇, 6.9.2023
Já jsem nedávno pod révu odložil do trávy před večerem pár Wiliamsových hrušek, zapoměl jsem, ráno jsem přišel už tam nebyly, ani zbytky vůbec nic zmizly, kuna chodí pravidelně kolem, že by je odnesla, ještě je ve hře kočka, ježek, kos? MH
Réva a plíseň?, 5.9.2023
Kde se to padlí najednou vzalo, když pěstitel píše že roky předtím nebylo? Mám to podobně a kolega pěstuje na jednom místě přes 20 let révu bez postřiku, ale poslední 2-3 roky ji likviduje padlí, proč nebylo před 20 lety? Nejcitlivější indikátor jsou... celý příspěvek >
Broskve 2023, 4.9.2023 Obsahuje fotku
Ještě na porovnání Guglielmina, ta je o dost pozdnější. Úplně všechny plody Guglielminy už jsou prolezlé obalečem a hrozí hniloba, s broskvema je obalečová kalamita už ve stavu jako na jabloních, 100% napadení, některé plody mají několik vchodů a... celý příspěvek >
Broskve 2023, 4.9.2023 Obsahuje fotku
Štavnatý, bez vláken. MH
Broskve 2023, 4.9.2023 Obsahuje fotku
Dnes spadnul i druhý obalečový Ohenry, už zralý chybělo jen tak 2-3dny do plné měkkosti. 16%Brix, trochu neodbourané kyselinky asi deštivým počasím, jinak výborný. MH
Broskve 2023, 3.9.2023 Obsahuje fotku
Pytlíkujete někdo broskve, má to vliv na nevybarvování plodů? Foto rozkrojený Ohenry, od pecky jde dobře, šťavnatý.
Broskve 2023, 3.9.2023 Obsahuje fotku
Ohenry letos jen 2 plody, zmrznul už v květních poupatech, jeden menší plod dnes spadnul, poloměkký, 13brix, šťavnatý, zrál v deštích, chuť přesto dobrá. Jeden větší kousek tam ještě je. Zrání je asi urychleno přiroubováním do terminálu. Pozdnější... celý příspěvek >
Sekerpare kaysi 🍑, 24.8.2023
To k nám vozí akorát tak nedozrálé kyselé meruňky ze španělska. Taky bych rád ochutnal turecké meruňky. Celkem podstatná informace, že ještě nezralé už jsou sladké, takže by nemusely mít takové klimatické nároky. Turci je pěstují i na sušení - dužina... celý příspěvek >
Nové odrody marhúľ🍑, 20.8.2023
Novinky je třeba zkoušet, i Vanillacot byla novinka a jak je výborná. Problém je než se z těch novinek dostane něco k našim prodejcům to trvá roky a většina z těch odrůd tu ani nedojde nebo často záměny.  MH
Halehaven, 18.8.2023
Ty šarkovité fleky jsou na všech plodech a každý rok stejně intenzivně? A co listy taky flekaté všechny? Šarku vidím místama na listech broskvoní, ale fleky na plodech jsem zatím neviděl, ale nemám Halehaven, očka se mi nepřijaly. Je ještě nějaká... celý příspěvek >
Farbuz🍑, 18.8.2023
Vypadá pěkně, dozrálá šťavnatá. Podle názvu byla použita asi odrůda FAR (Farhial, Farely), pozdnější zrání taky odpovídá.  MH
Franzi, 18.8.2023
Franzi v ČR v prodeji zatím není. Zatím to vypadá na hodně povedenou švestku, jak vzhledově, tak chutí. Další vlastnosti se ukážou až bude plodů víc. MH
Broskve 2023, 18.8.2023
Takže Flamingo letos fádní nebo dokonce jalové bez chuti? Redhaven je sklizený, i plody menší byly dobré průměrné chuti, 10% asi nejedlá jalovina. Taky žádné nadprůměrné chuti, prostě RH průměr který nezklame, odlučitelnost od pecky byla... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika