Příspěvky uživatele - Rade91

rostliny do suchého stínu, 21.7.2008
Pokud možno, alespoň jednou týdně zalít dešťovkou, a Váš výběr rostlin se značně zvětší, např.: barvínek a kapradiny tam porostou dobře, ale i třeba čemeřice, bohyška (Hosta), sasanky, kakost, čechravy, kokořík, petrklíč...
Název rostliny - květiny?, 18.7.2008
Dobrý den, myslím, že to bude nějáký druh Clivie, ale jistý si nejsem, počkejte na další reakce. R.
černající kaktus, 17.7.2008
Dobrý den, Podle mě se jedná o larvy těch 'pidi-mušek', tyto mušky se často líhnou z kupovaného substrátu, při vysoké vlhkosti.
Jste také fandové do bylinek? dotaz na kozlík(a), 17.7.2008
Milá Hráběnko :-) s tím kozlíkem to byla taková zvláštní věc: Asi před čtyřmi lety jsem zasel kozlík do malého záhonku. Kozlík ne a ne vyrůst, tak jsem ten záhonek přestal vyplevelovat a z tohoto místa, kde jsem před těmi čtyřmi roky zasel kozlík,... celý příspěvek >
Zizyphus Jujuba - máte zkušenosti, 17.7.2008
Zdravím. Cicimek je subtropická dřevina plodící plody zvané čínské datle. Plody jsou 2 až 5 cm dlouhé peckovičky oranžové až červenohnědé barvy, dužina křehká, ve zralosti sladká, nevýrazná - konzumují se sušené, kdy je sladkost výraznější a chuť... celý příspěvek >
mochyně peruánská - zimní uskladnění, 14.7.2008
Zdravím Vás, chtěl bych jen něco doporučit: pokud máte někde v bezmrazém sklepě ''zbytečné'' místo, vyryjte na podzim mochyni a uskladněte ji zde a jen velice opatrně zalévejte. Letos jsem to poprvé udělal; zatímco loni jsem z tohoto keříku sklidil... celý příspěvek >
trvalky na jižní stranu u stěny, 11.7.2008
Dobrý den, a co takhle zkusit mrazuvzdorné kaktusy, třeba opuncii, která by přežila naši zimu, nebo nějáké tlustice, levanduli, agáve, juky,...záleží na prostoru, protože juky a agáve se rozrůstají velmi rychle...
Jak vypadá?, 11.7.2008
Dobrý den, teď záleží, jestli chcete hroznovec - okrasný keř (Exochorda), nebo se také říká hroznovec (Coccoloba uvifera) subtropické ovocné plodině, anglicky také Sea grape. Každopádně Vám přeji, ať ho najdete :-)
Koriandr, 11.7.2008
Dobrý večer, koriandr setý (Coriandrum sativum L.) je jednoletá bylina.
Je bazalka opravdu jednoletá?, 11.7.2008
Zdravím. Pokud bazalku schováte na zimu do bezmrazé místnosti, tak by Vám měla určitě přezimovat, a po zmrzlých ji zase můžete dát ven. Nechci dělat reklamu, ale zahradnictví Krulichovi nabízí bazalku, která má být vytrvalá, měla by přezimovat... celý příspěvek >
jaký druh máty, 11.7.2008
Dobrý večer, nejsem si jist, jestli je to máta, trochu mi to připomíná Bacopu, ale ta má pět okvětních lístků a zubatější list, počkejte na další názory od zkušenějších...:)
Jste také fandové do bylinek?, 11.7.2008
Zdravím všechny bylinkáře! :-) Já pěstuji bylinky již od svých 12-ti let nyní po skoro pěti letech mám celkem slušnou sbírku bylin z mírných krajin, např: mátu-peprnou a ananasovou, meduňku, mateřídoušku-dlouholistou a stříbrnou, saturejku horskou,... celý příspěvek >
Identifikace jmena pokojove rostliny, 4.3.2008
Dobrý den, viděl bych to spíše na nějákou Calatheu, nejspíš Calathea rufibarb. Calathea je příbuzná s rodem Maranta, něco o jejím pěstování je zde: http://jiho.ceskestavby.cz/rostliny/calathea/ Přeji Vám mnoho úspěchů při pěstování!
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika