Příspěvky uživatele - 63.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plisen na korenech phalaenopsisu, 3.2.2012
Radila bych přesadit - mech je dobrý na zakořeňování, ale snadno se přemokří- dlouho zadržuje vodu. Kořeny namočit do fungicidu, nechat osušit a zasadit do sterilního substrátu. Nezalívat aspoň týden, pode tepelných podmínek, v chladnu i déle. Pokud... celý příspěvek >
Rostliny z Jemenu a jejich nákup, 3.2.2012
Cofea - běžně dostupný třeba v OBI ap aAloe arb. - také běžně (nebo u mě) Acacia - také mám Dracaena draco - běžně se dá koupit
Lístky fialky africké, 1.2.2012
V OBI, Hornbachu ap. jich mají spousty pohromadě, bývá tam sposta ulámaných lístků, stačí zvednout
Juka kopstek - jak zkrátit, aby přežila, 1.2.2012
Klidně uříznout, zakořenit v substrátu nebo ve vodě, uříznutou část nechat, moc nezalívat, jenom aby bal nepřeschl, a vyraší nové výhony, většinou 2-4, rostlina bude ještě hezčí než původní
Pěstování orchidejí, 22.1.2012
Většinou nekvetou nedostatkem světla. Sluníčko nesnáší, ale potřebují hodně světla
Skvrny na Nolině, 9.12.2011
Pokud nejsou napadeny všechny listy, napadené bych klidně odstranila. jinak postříkat nějakým fungicidem, v obchodě vám poradí, vyberete si
Uschlý datlovník, 9.12.2011
datlovníku chladno nevadí, spíš jde o to, jestli úplně neuschl. Teď spíš hrozí, že ho uzalíváte, tedy že uhnije, pokud je ještě živý. Doporučuji vyndat z květináče a zkontrolovat kořeny. Pokud jsou živé, ostříhat suché větve, dát co nejblíže světlu a... celý příspěvek >
Copak jsem si to koupila za kytku?, 17.11.2011
Dendrobium nobile
Vrísea jak ji nechat zakořenit, 9.11.2011
Já bych zkusila zasadit do lehkého rašelinového substrátu, jen mírně vlhkého. Stačí dát třeba do mikrotenového pytlíku, aby rostlina byla ve vlhku
Umírající lopatkovec, 4.11.2011
Lopatkovec je bahenní rostlina. Já bych ho taky vyndala z květináče, otřepala všechnu hlínu, důkladně propláchla, odstranila všechno špatné z rostliny a potom ji zkusila umístit ve sklenici s čistou vodou. Lopatkovec se velmi snadno pěstuje v... celý příspěvek >
Datlovnik - pestovani ze semene, 28.10.2011
Zalévat po proschnutí (ne přeschnutí) substrátu. Záleží na tom, v jaké teplotě budou pěstovány. V zimě, kdy je málo světa, by měly mít chladnější zimování (třeba 18 st) aby se moc netáhly za světlem. Od jara do podzimu mají rády letnění. Při... celý příspěvek >
Dracena, 14.10.2011
Dracéna nemá ráda přemokření, zalévat až substrát proschne, v létě na sluníčku letnit, přes zimu pokud možno chladné zimování, je to nenáročná rostlina.
Datlovník z pecky, 10.10.2011
Hlavně nezakracovat hlavní kořen, rostlina to nemá ráda. Já bych rozsadila brzy, kořeny jsou brzy dlouhé a špatně by se rozdělovaly. 
Pěstování šeflera, 28.9.2011
Zřejmě se jedná o vlnatku, je to dost obtížně likvidovatelný škůdce. Použít insekticid, mně osobně se osvědčují přípravky na olejové bázi.  
Hibiscus moscheutos - Ibišek bahenní, nebo též americký ibišek (venkovní), 18.8.2011
Čím dřív ho vysadíte, tím líp prokoření a tím je lepší šance, že přezimuje. Mně kvete vždy až do zámrazu, takže byste se načekala. Ve volné půdě mu bude lépe. Má rád časté zalévání
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika